Ömer Onan: Herkesin korktuğu bir grup olmadı

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda A Milli Takımın yer aldığı grubu değerlendiren Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Koordinatörü Ömer Onan, kura değerlendirmesinde bulundu.

22 Kasım 2016, Salı 20:23
- A +
Ömer Onan: Herkesin korktuğu bir grup olmadı
Onan'ın açıklamaları şöyle;

"Rusya zaten partnerimizdi. Ondan sonra da gelen takımlara baktığımız zaman herkesin korktuğu bir grup olmadı yani. Daha basketbolda iyi oynayan fakat sıralamada o kadar da üstlerde olmayan takımlar geldi. Burada en önemlisi her zaman bizim oyunculuğumuz zamanında da kaderimiz hep Sırbistan ile aynı gruplarda oluyoruz. Sırbistan gelebilecek en zor takımdı o geldi. Şimdi herkes diyecek ki çok kolay bir gruba düştük. Halbuki bu tip turnuvalarda zor takım gelmesini ben daha çok tercih ederim çünkü oradan çıkarsanız ondan sonra iyi bir sıralamada daha kolay takımlar gelebilir. Şimdi bizim bu gruptan seyircimiz önünde 1. çıkmamız lazım. Birinci çıkacağımıza ben inanıyorum. Hiç bir maç kolay olmayacaktır. Ne Litvanya, ne Britanya. Çünkü oynamadığımız hiç bir maçı kazanamazsanız ama bana göre Sırbistan dediğim gibi Rusya önemli rakipler. O açıdan tabii ki daha çok zamanımıza var ama en iyi şekilde hazırlanacağız seyircimizin gücü ve desteği ile. Çünkü bu Taraftarın müthiş bir itici gücünü sonuna kadar kullanacağız. İnşallah bu gruptan en iyi şekilde çıkmaya çalışacağız."

"EN YAKIN ZAMANDA MİLLİ TAKIM HOCAMIZI AÇIKLAYACAĞIZ"

"Milli takım başantrenörü kim olacak ?" sorusuna ise Ömer Onan, "Federasyonu çok yeni devir aldık. İnanın şu an Federasyonu ele almaya çalışıyoruz. Çok sorunlarımız var. Ama zannetmeyin ki bu işlerle alakalı da çalışmıyoruz. Çalışmalar var, en son kararı başkan verecek. Dediğim gibi şimdi bana bir isim sormayın ama en yakın zamanda milli takım hocamızı açıklayacağız. Yani dediğim gibi çok önemli kendi ülkemizde bir turnuva o açıdan kimse merak etmesin, endişelenmesin her şey bizim kontrolümüz altında. Başkanımız kendi çalışıyor bu konuda ben inanıyorum ki en yakın zamanda bu ismi açıklarız" İfadelerini kullandı.

Turnuvanın grup maçlarını Abdi İpekçi yerine Ülker Arena'da oynama kararı alması ile ilgili olarak Ömer Onan, "Abdi İpekçi ile ilgili olarak oranın biraz tadilata ihtiyacı vardı. Ligin play-offları geç biteceği için de yetiştiremeyiz problemi ile karşı karşıya kalmamak için böyle bir karar aldık. Ülker Arena'ya aldık. Oranın da etrafında otel sayısı çok yeterli ve salonda kapasite olarak çok yeterli ve güzel bir salon. O açıdan turnuvayı ilk grupları oraya aldık. Biliyorsunuz finallerde Sinan Erdem de olacak. Oranında bir tadilat çalışması var. O da en kısa zamanda bitecek. Tamamı ile şampiyonaya hazır olacağız" diye konuştu .

SERCAN SAPANATAN - İSTANBUL / DHA
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...