Ömer Faruk Yurtseven ve NC State’in yükselişi sürüyor

Basketbol yaşantısına NC State takımında devam eden Ömer Faruk Yurtseven'in ekibi NCAA'in büyük tablosuna geri döndü.

12 Mart 2018, Pazartesi 15:41
- A +

NCAA’deki temsilcimiz Ömer Faruk Yurtseven’le beraber takımı NC State’in de yükselişi sürüyor. (EuroHoops)

N.C. State iki yıllık bir aranın ardından NCAA Turnuvası’nın 68 takımlık büyük tablosuna geri döndü.

Temsilcimiz Ömer Faruk Yurtseven’i kadrosunda bulunduran ekip için Sweet 16 yolu 2015’tekine benzer şekilde iki zorlu ekibi mağlup etmekten geçiyor.

Bulunduğu Orta Batı (Midwest) bölgesinde 9 numaralı seri başı olmayı 21-11’lik derecesiyle başaran NC’nin ilk rakibi 8 numaralı seri başı Seton Hall olacak.

Ömer’in ekibi deplasmanda Seton Hall’u mağlup etmeyi başarırsa bölgenin 1 numaralı takımı konumundaki Kansas’la Penn arasındaki eşleşmenin galibiyle karşı karşıya gelecek.

N.C. State 2015’te büyük turnuvaya kaldığında önce 8-9 eşleşmesinde LSU’yu sonrasında da o yılın 1 numaralı ekibi Villanova’yı mağlup ederek son 16’ya kalmıştı.

Bu sezon NCAA Turnuvası’na kalan takımlarla çıktığı 13 maçın altısını kazanan NC; 2 numaralı Duke, 5 numaralı Clemson ve 11 numaralı Syracuse’u mağlup etti.

Bölgesinde bulunan bu üç takım dışında gelen dört galibiyet ise ezeli rakip North Carolina ve Florida State’e karşıydı.

Sezon başında bölgesinde 12. sırada olması beklenen NC State böylece yeni koçu Kevin Keatts ve temsilcimiz Ömer Faruk önderliğinde şimdiden başarılı bir sezona imza atmış olarak gösteriliyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.