Ömer Faruk Beyaz'dan korkutan açıklama!

Fenerbahçe'nin genç yeteneği Ömer Faruk Beyaz'ın yaptığı sosyal medya paylaşımı taraftarın "Takımdan ayrılıyor mu?" yorumları yapmasına sebep oldu.

30 Temmuz 2018, Pazartesi 14:17
- A +

Fenerbahçe'nin geçtiğimiz günlerde sözleşme imzaladığı, başkan Ali Koç'un ise öve öve bitiremediği Ömer Faruk Beyaz, Instgram hesabından şaşırtan bir paylaşım yaptı.

Henüz 14 yaşında olan ancak futboluyla bir süredir kamuoyunun ilgisini çeken Ömer Faruk yaptığı paylaşımda, "Anılarla dolu takımımdan ayrılmak hüzün verici "yazdı.

Bu paylaşımın ardından ise taraftarlar genç oyuncunun Fenerbahçe'den ayrılacağını düşündüler. Paylaşım kısa sürede sosyal medyada taraftarlarca yayıldı.

Açıklama genç oyuncunun Fenerbahçe'den ayrıldığını işaret etse de aslında gerçek çok başkaydı.

Futbol tarzı Sergen Yalçın ve Rıdvan Dilmen'e benzetilen Ömer Faruk aslında bu paylaşımı sadece kendi yaş grubu için yapmıştı.

Ömer Faruk bundan sonra 19 yaşaltı takımında forma giyecek.

Genç oyuncu daha sonra paylaşımını düzelterek "Kendi yaş grubumdan ayrılıp, U-19 yaş grubuyla devam edeceğim. En büyük Fenerbahçe" yazdı.

Bu yaşta futbol kamuoyunun ilgisini çekmeyi başaran Ömer Faruk'u, Tottenham ve Real Madrid gibi dünya devi takımların da takipe ettiği biliniyor.

Hatırlanacağı üzere cumartesi günü yapılan Divan Kurulu'nda başkan ALi Koç Ömer Faruk için "Feyenoord maçında ailesiyle birlikte arkamda oturuyordu. Ben kendileriyle şu ana kadar 2 kere görüştüm. Sportif direktörümüz de birkaç kez görüştü. Daha önceki yönetimimiz onunla sözleşme imzalamıştı.Bu gerçekten çok önemliydi." demişti.

Koc ayrıca Ömer Faruk İçin, "Çok yetenekli. Kendi yaş grubunun belki de en iyisi... Bu yüzden onun ve ailesinin kafasını karıştırmak isteyenler var ama ailesi buna izin ermedi. Onlar da çok kaliteli insanlar... Türkiye'de genelde genç oyuncularda bunun tam tersini görürüz ama burada bizim önemli bir değerimiz kendisi" diye konuşmuştu.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.