Olay yaratan sözler: Hani Arda evladınızdı!

Olay yaratan sözler: Hani Arda evladınızdı!

16 Haziran 2017, Cuma 07:42
- A +

Hürriyet yazarı Rüştü Reçber, son dönemde Milli Takım'da yaşanan olaylarla ilgili ve olayların ardından durum değerlendirmesi yapan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Rüştü Reçber'in Türkiye futbolunda yaşananlar hakkındaki o sözleri:

Fatih Terim’in basın toplantısı ve şu meşhur ‘oynanan oyun’ masalı... Ne olduğunu bir türlü öğrenemedik. Türk sporunun üzerine oynanan oyunu Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören bir ara ifade etmişti. Şimdi de hoca söylüyor. Birileri oyun oynuyor ve ‘Bu oyunu oynayan oyuncular hem dışarıda hem de içeride’ diyor. Yetmedi, içerideki oyuncuların da yönlendirildiğini söylüyor.

Madem bu kadar derin bir mevzu var, Türk insanı olup biteni bilmek zorunda. Haa, demek istediği ‘Birileri Türk futbolu için uğraşıyor’ ise... Evet, ben Türk futbolunun geleceği için çalışıyorum. Sizlerin bu noktaya getirdiği düzenin değişip daha anlaşılır ve şeffaf olmasını istiyorum. Evet, zihniyetin ve kişilerin değişmesini istiyorum. Evet, Türk futbolunun yapısının değişmesini istiyorum. Bunları isterken de altını çizerek ifade ediyorum; sorumlu olduğumuz bir nesil var ve onlara karşı zor durumda kalmamak için uğraşıyorum.

HANİ ARDA EVLANDINIZDI!

HANİ ARDA EVLANDINIZDI!

Gelelim başka konulara... Kapınızın herkese açık olduğunuzu bilirim. Ama o kapıdan sadece istediklerinizi içeri soktuğunuzu, istemediklerinize ise ekibinizle haber gönderip düşüncelerinizi aktarttığınızı da bilirim.. Tıpkı Arda’nın da dediği gibi. Hani evladınızdı Arda? Her şey lafta kaldı. Bir insanı bu noktaya getirmek sizin gibi insanlar için zor değildir. Aslında ince ince çalışılıp Arda gibi aklı başında olan birini bu noktaya getirmek alkışlanacak bir hareketti. Ve başarılı olundu..

HER HAFTA MİLLİ MAÇ MI VAR?

HER HAFTA MİLLİ MAÇ MI VAR?

Diyorsunuz ki; “Neden milli maçlar olduğunda bu konular gündeme geliyor? Haftada bir milli maç yok ki sürekli gündeme getirelim; ancak milli maç dönemlerine yazıyoruz..

GİZLİ GÜÇ OLACAK EN SON KİŞİ

GİZLİ GÜÇ OLACAK EN SON KİŞİ

Fatih Terim’in maç sonu konuşmasında “Dışarıda bir takım gizli güçler var, takımı idare etmeye çalıyorlar söylemini üzerine alacak en son kişi sevgili Mehmet Demirkol’dur.. Demirkol’a sıra gelene kadar hocanın sözleşme süresi biter...

VALBUENA'DAKİ HANDİKAP

VALBUENA'DAKİ HANDİKAP

Valbuena fark yaratabilen önemli bir oyuncu. Tek handikapı yaşının 33 olması. Çünkü 30’dan sonra geçen her yıl futbolcuya çok olumsuz yansır. Sözleşmenin 3 yıllık oluşu büyük handikap... Aklıma 28 yaşındaki Nani geliyor. Fenerbahçe eğer kadrosunda tutabilseydi, 2 yıldan bu yana kanat oyuncularına verdiği para cebinde kalacak ve çok önemli bir koza sahip olacaktı.

AZİZ YILDIRIM MÜDAHALE ETMEYİNCE...

AZİZ YILDIRIM MÜDAHALE ETMEYİNCE...

Fenerbahçe Basketbol Takımı, kulüpler bazında Türk basketbolunun en başarılı takımıdır. Doğru planlama ve istikrar başarının anahtarı. Tabii Obradovic gibi bir dehayı unutmayalım. Avrupa’nın en büyüğü oldular ve şimdi de gözlerini Türkiye şampiyonluğuna diktiler. Taraftarına o kadar büyük bir güven veriyor ki bu takım, “Kaybetmemiz mümkün değil, kötü olursak sadece galibiyette fark olmaz dedirtiyor. Çıtayı öyle yükselttiler ki, seneye final four kazanılmazsa insanların içinde bir burukluk bırakacaklar.. İşin önemli kısmı, Başkan Aziz Yıldırım’ın takıma destek verip, müdahale etmeyişidir. Darısı futbolun başına...

HAR VURUP HARMAN SAVURMANIN SONUCU

HAR VURUP HARMAN SAVURMANIN SONUCU

TRABZONSPOR’un elinde o kadar çok futbolcu var ki Başkan Muharrem Usta iki pilot takım alsa ancak kadroyu boşaltabilecek. İnsan üzülüyor... Har vurup harman savuran zihniyetin cezasını çekiyorlar. Satsan satılmaz, kiralasan üstüne paran gider. İşleri gerçekten çok zor.

FUTBOL ŞEHRİNDE KENDİSİNİ GÖSTERMELİ

FUTBOL ŞEHRİNDE KENDİSİNİ GÖSTERMELİ

Geçen sezon Eskişehispor’da başladı. İlk deneyimi olmasına rağmen son derece başarılıydı, tek suçu “Evet demesiydi. Şimdi bir futbol şehri olan Samsunspor’da. Geçen seneden kazandığı deneyimle hayaline doğru yavaş yavaş gidecektir. Bana düşen sonsuz başarılar dilemektir...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.