Okçuluk Milli Takımı madalyasız dönüyor

Danimarka'da gerçekleştirilen Okçuluk Dünya Şampiyonası'ndan Türk Milli Takımı madalyasız dönüyor.

01 Ağustos 2015, Cumartesi 19:38
- A +
Okçuluk Milli Takımı madalyasız dönüyor
27 Temmuz - 2 Ağustos tarihleri arasında yapılan müsabakalarda Bileşik erkekler dalında Demir Elmaağaçlı çeyrek finale kadar yükselme başarısı gösterdi ancak çeyrek finalde İngiliz rakibi Adam Rawen Scroft'a yenilerek madalya şansını son anda kaybetti.

Bileşik kadınlarda Yeşim Bostan da aynı şekilde çeyrek finalde Kolombiyalı Lopez Sara'ya yenilerek madalya şansını son anda kaybetmiş oldu. Turnuvaya katılan 12 okçumuz böylece Türkiye'ye eli boş dönmek durumunda kaldı.

Türk sporcular olimpiyat elemeleri için de başarı gösteremediler. Bugüne kadar yapılan en büyük Dünya şampiyonası özelliğini taşıyan Kopenhag'daki şampiyona boyunca, diğer katılımcı ülkelerin antrenör ve yöneticileri sporcular ile bire bir ilgilenip taktik ve moral verirken, Türk milli takımında çeşitli kulüplerin okçuları, antrenörleri ve federasyon yöneticileri arasındaki ilişki kopukluğu dikkatlerden açmadı.

Federasyon yöneticileri sadece yarışmaların ilk günü ve Büyükelçi Mehmet Dönmez'in ziyaret ettiği üçüncü günü müsabakaların yapıldığı alanda görüldüler.

Şampiyonaya Türk milli Takımı, Olimpik Yay Erkeklerde Mete Gazoz, Kerem Kırsever, Yağız Yılmaz, Olimpik Yay Bayanlarda Aybüke Aktuna, Yasemin Ecem Anagöz, Begünhan Elif Ünsal, Makaralı Yay Erkeklerde Evren Çağıran, Demir Elmaağaçlı, Samet Can Yakalı, Makaralı Yay Bayanlarda Yeşim Bostan, Gizem Kocaman, Evrim Sağlam ile katıldı.

Yarışmada bireysel olarak sadece Demir Elmaağaçlı ve Yeşim Bostan büyük bir gayretle çeyrek finale kadar yükselirken, diğer 10 okçu ise başarılı olamadı. Türk milli takımı ne takım olarak ne de bireysel olarak başarı gösteremeden ülkemize eli boş dönüyor.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.