MENÜ

Öfkeyle nasıl başa çıkılır? Orijinal Yoga Sistemi ile öfkeyle başa çıkabilmek mümkün! (UYGULAMALI VİDEO)

Öfkeyle başa çıkmak için kullanılan en etkili yöntemler nelerdir? Yoga, öfke duygusuna iyi gelir mi? gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz. Dört kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Çiler Karataş tarafından hazırlanan “Öfkeye SON!” videosundaki Orijinal Yoga Sistemi teknikleri sayesinde hayatınızın her alanında ortaya çıkabilen öfke duygusu ile başa çıkabilir, öfkeden özgürleşebilir ve öfkenin neden olduğu olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz.

24 Mart 2021, Çarşamba 13:41 Son Güncelleme:
- A +

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na (UYF) üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

Dört kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Çiler Karataş tarafından hazırlanan “Öfkeye SON!” videosundaki Orijinal Yoga Sistemi teknikleri sayesinde hayatınızın her alanında ortaya çıkabilen öfke duygusu ile başa çıkabilir, öfkeden özgürleşebilir ve öfkenin neden olduğu olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz.

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Asanalar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

UYF Başkanı Akif Manaf, “Öfkeye SON!” videosundaki tekniklerin faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Öfke son derece rahatsız edici, yorucu ve yıpratıcı bir histir. Bu videoda öfke duygusunun dönüştürülmesini sağlayan çok özel ve etkili Orijinal Yoga Sistemi teknikleri yer almaktadır. Videoda uygulanan duruşlar sayesinde beden aktif bir şekilde çalışmakta, zihin ve duygular yatışmaktadır. Kişi kendisini bütünlük ve uyum içinde hissetmekte, öfke pozitif yönde dönüşmektedir.”

Dört kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Çiler Karataş, duruşları uygularken bedeni zorlamadan çalışılmasının önemini vurguladı. Karataş, “Videodaki teknikleri her ihtiyaç duyduğunuzda uygulayabilir ve öfkenizi dönüştürerek farkındalığınızı yükseltebilirsiniz” diyerek, öfkeyle başa çıkmak isteyen herkesi Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini uygulamaya davet etti.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...