Obradovic'ten ambulans krizine gönderme: Önce insan olmak lazım

Fenerbahçe Beko Anadolu Efes maçı sonrası Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic, açıklamalarda bulundu. Deneyimli koç, 5. maçta Luigi Datome'nin ambulansla hastaneye götürülmemesi konusuna "Önce insan olmamız gerekiyor" yorumunda bulundu. Obra aynı zamanda Ergin Ataman'a da cevap verdi.

19 Haziran 2019, Çarşamba 23:13
- A +

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Final Serisi’nde durumu 3-3’e getirerek seriyi son maça taşıyan Fenerbahçe Beko’da 85-69’luk galibiyetin ardından Başantrenör Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu. Obradovic, 5. maçta yaşanan ambulans krizi hakkında da konuşurken, Ergin Ataman’ın “Ailemi buraya getiremiyorum” ifadesine de yanıt verdi.

Obradovic, Luigi Datome’nin ambulansla hastaneye götürülmemesi konusunda, “Bununla ilgili konuşmak istemiyorum ama kim olursa olsun, insan olarak sorumluluk almamız gerekiyor, yardımcı olmamız gerekiyor. Antrenörden önce, sporcudan önce, insan olmamız gerekiyor. Görevleri insanlara yardım etmek olan kişiler insanlara yardım etmiyorsa, çok bir şey söylemenin gereği yok. Hepimizin ailesi var, kendinizi bu duruma koyun. Siz nasıl reaksiyon gösterirsiniz? Hangi formayı giydiğiniz önemli değil” yorumunda bulundu.

‘6 yıldır buradayım… Burada bir şey oldu mu?’

Deneyimli koç “Ergin Ataman, kendi ailesini buraya getiremediğini söyledi, siz bu konuyla ilgili neler söylersiniz” sorusuna ise “Herkes gelmek için özgürdü ve burada kesinlikle kimsenin başına bir şey gelmez. Ben 6 yıldır buradayım, her maçı takip ediyorsunuz. Burada bir şey oldu mu? Herhangi bir takımla, kişiyle, herhangi bir problem yaşadık mı biz burada? Anadolu Efes’in sahasında da hiçbir şey olmadı, her zaman söyledim, tüm rakiplerimize saygı duymalıyız. Ben her zaman basketbolla ilgili konuşmanın doğru olduğunu düşünüyorum. Muhteşem bir sezon yaşanıyor” şeklinde yanıt verdi.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...