Obradovic: Galibiyetten dolayı memnunum

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, Barcelona deplasmanında aldıkları galibiyetten dolayı memnun olduğunu söyledi.

22 Ekim 2016, Cumartesi 01:13
- A +
Obradovic: Galibiyetten dolayı memnunum
Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, Barcelona deplasmanında aldıkları galibiyetten dolayı memnun olduğunu söyledi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan deneyimli antrenör, “Çok önemli galibiyetti, özellikle Barcelona’nın kendi sahasında olması. Euroleague’de çok zorlu sezon olacak. Galibiyet bizim için çok iyi oldu. Her maçta olumlu ve olumsuz şeyler olur. Özellikle son bölümde 9 sayı öndeyken, üçlük kaçırdık. Ama olsun sonuç güzeldi, olumlu şeyler de oldu. Oyuncuları tebrik ediyorum. İyi mücadele ettiler. Kolay değil burada maç kazanmak. Taraftarlara da ayrıca teşekkür ediyorum desteklerinden dolayı.” dedi.

''Birçok şeyi geliştirmemiz gerekiyor''

Sahadaki oyundan memnun olduğunu dile getiren Obradovic, kendilerini bekleyen zorlu takvimde takımına güvendiğini söyledi.

İşte tecrübeli coach'un açıklamaları;

“Beklediğimiz gibi bir maç oldu. Yaşadıkları tüm problemlere ve şu anda kullanamadıkları önemli oyuncularına rağmen Palau Blaugrana’da oynamak her zaman zordur. Bu maça, her şeye rağmen çok sert bir karşılaşma olmasını bekleyerek hazırlandık ve öyle de oldu. Henüz sezonun başında olduğumuzu söyleyebiliriz. Birçok şeyi geliştirmemiz gerekiyor. Ancak tüm bunlara rağmen, bu akşam oynadığımız oyundan memnunum. Çok iyi savaştık ve son çeyrekte dokuz sayılık farkı yakalayana kadar da oyunu kontrol ettik. Rahat sayılabilecek bir galibiyet elde edebilirdik ancak bu basketbol. Barcelona’nın birçok bireysel yeteneği var ve bu tip durumlarda nasıl oynamaları gerektiğini bilen iyi bir takımlar. Maçı kazanacak son topu kullanma şansları oldu ancak bu pozisyonu iyi savunduk. Galibiyetten ötürü mutluyum. Önümüzde yapacak çok fazla iş var ve sert bir takvim bizi bekliyor. Ancak inanıyorum ki takımım için en önemli konu, tüm oyuncularımın ekibe yardım etmesi olacak. Bu akşam bu gerçekleşmedi.”

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...