NTV'den Galatasaray'a cevap geldi: Anlaşılamamıştır!

NTV kanalı, Galatasaray'ın dün yaptığı açıklama ve muhabirlerin akreditasyonları konusunda kısıtlamaya gidilmesiyle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada bu kararın verilmesine sebep programın NTV'de yayınlanmadığı belirtildi ve "Kararın hangi gerekçeyle alındığı tarafımızca anlaşılamamıştır." denildi.

27 Şubat 2018, Salı 14:53 Son Güncelleme: 27 Şubat 2018, Salı 15:07
- A +
NTV kanalından Galatasaray'ın yaptığı sert açıklamaya cevap geldi. Ntvspor'da yayınlanan "Kırmızı Çizgi" programında Habertürk Gazetesi yazarı Serdar Ali Çelikler, Muslera ve Maicon'u sert şekilde eleştirmiş ve Hırvat teknik adam Igor Tudor'un görevinden alınmasına en başta bu iki oyuncunun sebep olduğunu belirtmişti. Çelikler ayrıca "Bu oyuncular Igor Tudor'u 'Hırvat köftesi' yaptılar demişti. 

Galatasaray'ın bu yorumlar üzerine NTV muhabirlerinin akreditasyonlarını sınırlayacağını açıklamasından sonra NTV'den de bir açıklama yapılarak, programın NTV haber kanalında yayınanmadığı bu yüzden bu kararın neden alındığının anlaşılamadığı belirtildi. 

NTV'den yapılan açıklamada şöyle denildi: 

 Galatasaray Spor Kulübü tarafından dün yapılan yazılı açıklamada, NTV Spor logosuyla yapılan yayındaki bir programla ilgili olarak NTV haber kanalından kurumsal düzeyde özür beklendiği ifade edilmiştir. Aynı açıklamada ayrıca, NTV haber kanalı temsilcilerinin Galatatasaray Spor Kulübü’nün faaliyetleri ile ilgili akreditasyonlarının durdurulduğu belirtilmektedir. 

Söz konusu programın NTV haber kanalıyla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. NTV haber kanalında böyle bir program yayınlanmamıştır. Hal böyleyken özür talebinde bulunulması ve akreditasyon iptali konusundaki kararın hangi gerekçeyle alındığı tarafımızca anlaşılamamıştır.

Galatasaray Spor Kulübü’nün değerli yöneticilerinin bu kararı yeniden gözden geçireceğine inanıyoruz. Galatasaray Spor Kulübü gibi büyük ve köklü bir camia ile “NTV” gibi yayın ilkelerine sıkı sıkıya bağlı bir haber kanalının ilişkilerinin sağlıklı bir zeminde hep devam edeceği konusunda hiçbir şüphe olmaması gerekir. 

Saygılarımızla, 
NTV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş.

Galatasaray'dan son dakika UEFA açıklaması ve yalanlanma
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.