Ne dediler?

Süper Lig'de Galatasaray'ın Ankaragücü karşısında aldığı 3-0'lık mağlubiyetin basınımızdaki yankıları...

06 Ekim 2009, Salı 04:30
- A +
Ne dediler?

Oğuz Dizer (Fanatik)
Hikmet Karaman gibi dersine olağanüstü çalışan bir teknik adam karşısına, bu denli motivasyon ve ciddiyetten uzak çıkmak gafletin daniskasıdır... Sarı-Kırmızılı ekip takım olma, organizasyon, dayanışma özelliklerini rafa kaldırmış ve ciddiyetten uzaklaşıp, erkenden ‘oldum’ havasına girmiştir. Bu havaya cümbür cemaat girilince de, takım halinde çaptan düşmek kaçınılmaz bir son tabii... Ama ligin sonuna da daha çoook zaman var tabii, üstelik Galatasaray iyi bir takım... Düzelir inşallah.

Mehmet Demirkol (Milliyet)
Öncelikle Baros’un son top beceriksizliği akıl almaz boyutlara ulaştı. Belki sezonu çok önce açmaktan, belki de başka bilmediğimiz bir sebepten şut formu yerlerde sürünüyor Çek’in. Ama formsuzlukta yalnız değil. Yerine giren Nonda’nın da karbon kopya beceriksiz ve panik vuruşlarını gördük ki. Bu kadarla da bitmiyor. Arda’nın pas ve dripling tercihlerinde asla en ideal seçeneği tercih etmemesini ekleyin. Bunu hep beklenmedik olanı yapma ihtirasına bağlayabiliriz belki.

Sergen Yalçın (Vatan)
Elano derseniz, onu Rijkaard ile birlikte anlatayım... Adam klas ve dünya çapında, anladık... Ama temposu düşük... Sturm Graz’a karşı 90 dakika oynadı. Yorgun olduğu belli. Rijkaard onu ilk 11’de başlatıp takımın el frenini çekti, direncini düşürdü bir anlamda. Elano ne yaptı, hiç... Rijkaard’ın kafasında belli kalıplar var. Nonda ile Baros’u beraber hiç oynatmadı mesela... 4-4-2’ye dön, Arda’yı sola çek, Elano’yu kes, forvetin Nonda ile Baros olsun, G.Saray böyle sarsılmazdı.. Nitekim birkaç dişlide sorun çıkınca makine çöktü.. Rijkaard dün de gereken hamleleri yapamadı, değişiklikleri yanlıştı..

Ahmet Çakar (Sabah)
Bu maçın analizi falan olmaz. Eğer Frank Rijkaard ve de özellikle çok güvendiğim Johan Neeskens iyi hocalarsa, bu Galatasaray’ı toparlarlar. Ve sevgili Arda. Eğer bir starsan ve Galatasaray’da gerçek bir kaptan olmak istiyorsan, önce kendine sonra da takımına sahip çık. Çünkü dün yediğiniz gollere baktığınızda gözleriniz yaşaracak. Maç kaybedebilirsiniz ama dünkü skorla ve gollerle kaybederseniz karizmanız çiziliverir.

Hakan Ünsal (Star)
Galatasaray 7 dakikada 3  gol yiyecek bir ekip değil. Zaten geride oynadığı maçlarda da bunu gösterdi. Demek ki bu takımda bir şeyler olmaya başladı. Ya erken havaya girdiler ya da Rijkaard’ın oyunculara tanıdığı serbestiyi yanlış anladılar. Problem neredeyse zaman varken bulunup tekrar rakiplerini bunaltan, pozisyon bulan Galatasaray sahneye çıkarılmalıdır.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...