Ne dediler?

Galatasaray'ın Eskişehirspor beraberliğinin basınımızdaki yankıları...

29 Eylül 2009, Salı 04:30
- A +
Ne dediler?

Oğuz Dizer (Fanatik)
Galatasaray sezona iyi başladı. Futbol da, sonuçlar da şahaneydi! Ama ne olduysa oldu, son haftalarda tabela ‘şık’, futbol ‘pışık’ oldu. Aşırı özgüvenin ‘yanlış tepkimesi’ mi desem? Çok rahat pozisyonlarda gereksiz zorlamalar ve yerleşik savunmayı çalımla eksiltme beyhude gayreti... Olmuyor tabii. Bu gece de benzer zorlamaları bolca izledik. Kolay olanı değil, riskliyi seçtiler hep.

Rıdvan Dilmen (Milliyet)
Sonuç olarak dün gece görüldü ki, Rijkaard’ın bir B planı yok. Sezon başladığından bu yana işler kötü gittiğinde forvet hattını yeniliyor, günü kurtarıyordu. Eskişehir karşısında bu kez bu formülün işe yaramaması Galatasaray için gelecek adına sıkıntı yaratabilir. Bunun için değişik taktik planlar üretilmeli.

Erman Toroğlu (Hürriyet)
Leblebi gibi takımlar çıkınca, Galatasaray da yeniyor, Fenerbahçe de... Ama biraz dişli bir takım çıkınca o leblebiler mideye oturuyor. Keita ne yaparsa o kadar. Diğerleri ona gerekli yardımı gösteremediler. Özellikle Kewell ’ın etkisizliği Galatasaray’ı tek yönlü hücuma itti. Hücumlarda yön değiştirebilselerdi, Eskişehirspor defansının dengesini bozabilirlerdi. Ancak bozamadılar.

Hakan Ünsal (Star)
Galatasaray, birbirine çok yakın maçlar oynuyor. Maçın ikinci yarısının başlangıç ve gole kadar olan bölüm aynen Beşiktaş maçı. Baskıyı yiyen, hatta gol yiyeceğinin sinyalini veren Galatasaray, Beşiktaş ’tan yemedi ama Eskişehir ’den kurtulamadı. Tabii bu arada kenar yönetim, bu iki maç ve diğer maçlarda olaya müdahale edemedi ya da geç kaldı.

Kanat Atkaya (Hürriyet)
Rijkaard ’ın daha önce Ankaraspor deplasmanı ve Kasımpaşa deplasmanında tutan, hücumcuları tazeleme taktiği bu kez galibiyet golünü getirmedi. Galatasaray açısından kaybedilen iki puan ilerideki haftalarda telafi edilir gibi duruyor. Ancak takımın skorda sıkıntıya düştüğü anda geçmiş yıllardaki panik havasını yeniden göstermesi düşündürücü.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...