Naim Süleymanoğlu gibi olmak istiyor

Atletizm milli takımının başarılı sporcularından ciritçi Fatih Avan, ileride kendi branşında Naim Süleymanoğlu gibi olmak istediğini söyledi.

09 Eylül 2011, Cuma 11:54
- A +
Naim Süleymanoğlu gibi olmak istiyor

Güney Kore’nin Daegu kentindeki Dünya Atletizm Şampiyonası’nda 5. olarak milli takımda en iyi dereceyi elde eden Fatih, "Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu marka sporcular. Atletizmde marka olmak için çok çok iyi olmak gerekiyor. Atletizm kansız bir savaş. Özellikle Avrupa’da daha çok savaş. Atletizmde madalya almak halterdeki gibi kolay değil. Şundan eminim, dünya şampiyonası olimpiyatlarda madalya almam için bir adımdı. Önümüzdeki yıllarda iddialı olacağım. Belki ileride atletizmde Naim Süleymanoğlu gibi olabilirim" dedi.

Londra’daki olimpiyatın kendisi için bir ilk olacağını ifade eden milli sporcu, şunları kaydetti:
"Attığım dereceyi ilerletirsem bir sonraki dönemde madalya alabilirim. Daha iyisini atabilirsem olimpiyatta madalya kazanabilirim. Olimpiyatlardan önce 87 veya 88 metre atabilirsem, madalya şansım var. Derecemi geliştirmem lazım. Madalya almak için ümitliyim. Madalyayı konuşmak için şu anda çok erken diye düşünüyorum."

"DÜNYA ŞAMPİYONASINDA STRESE GİRDİM"
Milli sporcu dünya şampiyonasında elemelerde strese girdiğini, ancak yine de finale ismini yazdırmayı başardığını belirtti.

Fatih Avan, dünya şampiyonasının son durak olduğuna dikkati çekerek, "O yüzden stres yaşadım. 2009 yılında da katılmıştım, ama o zaman çocuktum. Finalde yarıştım ve 5. oldum. Ondan sonra anladım ki dünya şampiyonasıyla, Türkiye’deki yarışlarla aynıydı. Gözümde fazla büyüttüm. Bundan sonra uluslararası yarışlarda daha net olacağım. Derecemi atabilseydim madalya alacaktım. Ama beşincilik de madalya kadar değerli. Hayalim buydu. Bundan sonra daha sağlam adımlar atacağım" diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...