Muharrem Usta: Kazanıyoruz, sevinemiyoruz!

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, ülke ve kulübün gündemini FANATİK’e değerlendirdi: İnsanın canı bu tip ortamlarda, ortak acılarda futbol konuşmak istemiyor. Kazandığınız puanlara  sevinemiyorsunuz. Bu alçaklıkların hesabını devletimiz elbette ki soracaktır. Teslim olacak değiliz

13 Aralık 2016, Salı 00:22
- A +
Muharrem Usta: Kazanıyoruz, sevinemiyoruz!
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, ülke ve kulübün gündemini FANATİK’e değerlendirdi. Futbol gibi çok geniş kitleleri peşinden sürekleyen bir sporun içindekilerin toplumsal olaylara kayıtsız kalmasının mümkün olamayacağını belirtip, konuşmasına İstanbul’da yaşanan bombalı saldırıya değinerek giren Usta, “İnsanın canı bu tip ortamlarda, ortak acılarda futbol konuşmak istemiyor. Kazandığınız puanlara bile sevinemiyorsunuz. Bu alçaklıkların hesabını devletimiz elbette ki soracaktır. Teslim olacak değiliz” ifadelerini kullandı.

‘Hayat elbette devam etmeli’

Hayatın devam etmesinin de bu süreçte terör örgütlerine vurulacak en büyük darbe olacağını ifade eden Bordo-Mavililer’in patronu, “Kesinlikle ligler sürmeli. Acımızı elbette yaşamalıyız ama eğer hayatı da bir kenara koyarsak, her şeyden vazgeçersek o zaman o eylemlerin amacına hizmet ederiz. O nedenle ki, ligin devamı en doğru karardır” değerlendirmesini yaptı.

‘Sevinçlerimiz eksik kaldı’

Acıları yaşarken kulübün işlerini de yürütmek için ekip olarak çalıştıklarını dile getiren Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, “15 Temmuz darbe girişimi de kulüp bazında bazı işlerimize her yerde olduğu gibi ekstra sıkıntı çıkardı. Fakat öncelik böyle durumlarda kulüpler değil, devletin, milletin geleceğidir” dedi. İlk kez üst üste 2 kez gelen galibiyetin sevincini yaşanan olaylar nedeniyle doyasıya yaşayamadıklarından bahseden Usta, ara transfer dönemi için ise çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi. 

‘Panikle adam almayacağız’

Ersun Yanal ile her anlamda iyi bir ilişkilerinin olduğunu belirten Usta sözlerini şöyle sürdürdü: “Her açıdan sabırlı olmalıyız.  Şartlarımız bunu gerektiriyor. Taraftarlar bizi nerede görse transfer soruyor. Transfer, Türkiye’de bir alışkanlık. Her kulüpte para olmasa bile yapılmış çünkü. Kriterler değişti. Paran varsa, şartların uyuyorsa yapabiliyorsan. Bizim şu an için şartlarımız uygun. Bu, gidip para saçmak, panikle adam almak anlamına gelmiyor. Gerekeni yapacağız, eksikleri biliyoruz. İkinci yarıda daha iyi bir takım ortaya çıkacak”

Serhat Demirtaş
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...