MİLLİ TAKIM GERÇEKLERİNİ FANATİK AÇIKLIYOR

MİLLİ TAKIM GERÇEKLERİNİ FANATİK AÇIKLIYOR

10 Kasım 2016, Perşembe 07:02
- A +

Milli Takımda Euro 2016 sonrası patlayan Fatih Terim-Arda krizi nihayet sona erdi.

Yıldız oyuncu ile beraberinde kadro dışı kalan Gökhan Gönül, Burak ve Selçuk, Ay-Yıldızlı takıma geri döndü.

Bu gelişmenin ardından krizin nasıl çözüldüğüne dair birçok iddia ortaya atıldı, gerçeklere ise FANATİK ulaştı.

Edinilen bilgiye göre, kamuoyuna yansıtıldığı gibi krizin çözülmesinde başrol oynayan isim Emre Belözoğlu değil.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bu konuda bir görüşme yapan Acun Ilıcalı’nın, Kosova maçının kadrosu açıklanmadan önce Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’le bir araya geldiği öğrenildi.

1 hafta önce gerçekleşen kritik buluşmada Acun Ilıcalı’nın, Terim’e, kriz hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın düşüncelerini aktardığı belirtildi.

Rahatsızlık duyuyor":“Hocam, Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz ki Arda’yı oğlu gibi sever. Onunla Burak’ın Çin’de ve İspanya’da ülkemizi başarıyla temsil etmesinden gurur duyuyor. Sizinle olan samimiyeti de ortada.

Bu konunun uzamasından çok büyük rahatsızlık duyuyor ve artık bu tatsızlığın sona ermesini istiyor sözleriyle mesajı ileten Acun, Terim’den, “Cumhurbaşkanımız’ın emri olur yanıtını alır.

Emre daha sonra devrede!Bu gelişmenin ardından Acun’un talebi üzerine Emre Belözoğlu, Arda’yla bir araya geldi, aynı ortamdayken Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’i arayarak telefonu Arda’ya verdi.

Euro 2016’dan sonra ilk kez görüşen ikili arasındaki buzlar eridi.

Terim’in, Kosova maçı kadrosunu hazırlarken bu gelişmenin ardından kadro dışı kalan diğer isimleri de yeniden geniş kadroya dahil ettiği ifade ediliyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.