Milli maç için şehirler kapışıyor

Milli maç için şehirler kapışıyor

28 Mart 2017, Salı 23:57
- A +

A Milli Takım, Kasım 2014’ten bu yan iç saha maçlarını Türkiye’nin farklı şehirlerinde oynamayı sürdürüyor.

Son olarak Antalya’da Finlandiya, Eskişehir’de ise Moldova maçlarını ağzına kadar dolu tribünler ve dillere destan tribün şovlarıyla oynama fırsatı bulan Ay-Yıldızları’ın bir sonraki adresinin hangi şehir olacağı merak ediliyor.

5 Eylül’de grubun favorisi Hırvatistan ile kader maçına çıkacak A Milliler’e ev sahipliği yapması muhtemel bazı şehir ve statları sizler için değerlendirdik.

Yeni Eskişehir Stadyumu

Yeni Eskişehir Stadyumu

Tarihinde ilk kez milli heyecana Moldova maçıyla ev sahipliği yapan Eskişehir’de yaşayan coşku tüyleri diken diken etti. Stat deyim yerindeyse muhteşem. Şehrin milli takıma özlemi, efsane bandosu ve Eylül ayı iklim koşulları, Hırvatistan maçının da Eskişehir’e verilme jestini ön plana çıkarıyor..

Konya Büyükşehir Stadyumu

Konya Büyükşehir Stadyumu

İstanbul’dan sonra milli takıma bağrını açtı. Euro 2016 bileti bu statta inanılmaz destekle geldi. Hırvatistan maçı kapasite bakımından en uygun statların başında geliyor. Fakat TFF, bu güne kadar çok maç verdiği Konya’yı bu defa pas geçip daha az şans alan şehirlere verebilir.

Medical Park Arena

Medical Park Arena

Futbola aşık şehir sakinleri, uzun süredir milli maçlara hasret. Trabzonspor yönetimi de teknoloji harikası gözbebeği Arena’da oynanacak milli maçın hayalini kuruyor. TFF’ye iletilmesi muhtemel talep Hırvasitan maçı coşkusunu Trabzon’da yaşamamızı sağlayabilir.

Vodafone Arena

Vodafone Arena

Ali Koç’un TFF Başkanı Demirören’e şakayla karışık, “İstanbul taraftarları olarak A Milli Takım’ı özledik sözleri, maçların İstanbul’a taşınmasını gündeme getirdi. Aday ise henüz bir milli maça ev sahipliği yapmayan Beşiktaş’ın mabedi Vodafone Arena.

Antalya Arena

Antalya Arena

Bu güne kadar görevini muhteşem taraftarı ve ambiyansıyla yerine getiren Antalya şehrinin en büyük handikapı iklim koşulları. Eylül ayında 40 dereceleri bulan hava koşulları sebebiyle Hırvat maçının burada oynanması oldukça zor görünüyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.