Milli güreşçi Selahattin Kılıçsallayan iddialı geliyor

Büyükler kategorisinde ilk kez mücadele ettiği Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü olan milli güreşçi Selahattin Kılıçsallayan’ın yeni hedefi, Akdeniz Oyunları’nda altın madalya kazanmak.

18 Haziran 2018, Pazartesi 15:22
- A +
Milli güreşçi Selahattin Kılıçsallayan iddialı geliyor
Büyükler kategorisinde ilk kez mücadele ettiği Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü olan milli güreşçi Selahattin Kılıçsallayan’ın yeni hedefi, Akdeniz Oyunları’nda altın madalya kazanmak.

İspanya’nın Tarragona kentinde 22 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 18. Akdeniz Oyunları’nda mindere çıkacak milli güreşçi Selahattin Kılıçsallayan, AA muhabirine iddialı açıklamalarda bulundu.

Selahattin, Dağıstan’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda erkekler serbest stil 65 kiloda bronz madalya kazandığını hatırlatarak, "Büyüklerde ilk kez katıldığım Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü oldum. Sırada Akdeniz Oyunları var. Şampiyonluğu hedefliyorum." dedi.

Avrupa Şampiyonası’nda üçüncülük maçında yendiği Slovenyalı David Habat’ın da Akdeniz Oyunları’nda mücadele edeceğini belirten milli sporcu, "Onun için Avrupa Şampiyonası’nın ardından ara vermeden çalışmalara başladım. İşi sıkı tuttuk. İnşallah, hedeflediğim şampiyonluğa ulaşacağım. Takım halinde de iddialıyız." diye konuştu.

Tüm hazırlıklar olimpiyatlar için

Selahattin, Akdeniz Oyunları’nın ardından Dünya Şampiyonası’na odaklanacağının altını çizerek, "Yılın en önemli organizasyonu ekim ayında Budapeşte’de yapılacak. İnşallah, dünya şampiyonalarındaki ilk madalyamı da alacağım." ifadelerini kullandı.

"Her zaman bir üst basamağa çıkmamız lazım." diyen Selahattin Kılıçsallayan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Avrupa Şampiyonası’nda başarı elde ettim. Üçüncülüğün altında kalmamam lazım. Daha iyi dereceler elde etmek için elimden geleni yapacağım. Asıl hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatları. Olimpik bir sıklette güreşiyorum. Bütün hazırlıkları aslında olimpiyatlar için yapıyoruz. Olimpiyatlarda da iyi bir sonuç almak istiyorum."

Pes etmedi takıma girdi

Gençlerde 2013 yılında Avrupa ve dünya şampiyonluğuna ulaşan Selahattin, başarılarının ardından geçtiği büyükler kategorisinde başta zorlandığını söyledi.

Milli güreşçi, başlangıçta takıma giremediğini ama çalışmayı bırakmadığını dile getirerek, "Gençlerde Avrupa ve dünya şampiyonu olunca büyüklere çıktım. Ancak sıkletimde ikinci, üçüncü isim oldum. Önümde Yakup Gör ve Mustafa Kaya gibi iyi sporcular vardı. Onlara antrenman verdim. Ancak pes etmedim." şeklinde görüş belirtti.

Selahattin, çalışarak bayrağı devraldığını vurgulayarak, "Hedefimiz her zaman takıma girmekti. Bunu başardım. Şu an alttan gelen iyi arkadaşlarımız da mevcut. Her zaman rekabet var. Zaten rekabet olduğu zaman başarı geliyor." değerlendirmesinde bulundu.

ANKARA (AA) - HALİL İBRAHİM AVŞAR
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...