Milli güreşçi Rıza Kayaalp’ten iyi haber

İstanbul'da düzenlenen Uluslararası 34. Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Turnuvası'nda sağ baldırında yaşadığı sakatlık nedeniyle müsabakayı yarıda bırakan milli güreşçi Rıza Kayaalp, sülük tedavisi sonrası sakatlığının yüzde 90 oranında iyileştiğini bildirdi.

09 Şubat 2016, Salı 12:24
- A +
Milli güreşçi Rıza Kayaalp’ten iyi haber
Rıza Kayaalp, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce antrenmanlarda bu tür sakatlıklar yaşadığını, maç esnasında ilk defa böyle bir durumla karşılaştığını söyledi.

Sakatlığının önemli olmadığını ifade eden milli güreşçi, "34. Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Turnuvası’na iyi başladım. Rakibimi yerden kaldıracağım sırada ayağım kaydı ve rakibim bacağımın üzerine düştü. Rakibimin üzerime düşmesiyle birlikte sağ baldırımda bir sakatlık oluştu ve maçı yarıda bırakmak zorunda kaldım. Bu sakatlığı çok önemli görmüyorum. Sülük tedavisiyle sakatlığım yüzde 90 oranında iyileşti" diye konuştu.

İstanbul’da kampa katılacağını belirten Rıza Kayaalp, şöyle devam etti:

"14 Şubat-6 Mart arasında Avrupa Güreş Şampiyonası için hazırlık kampımız var. Kamp öncesi sakatlığım tamamen geçmiş olur. Şu anda yürüyüş ve ağırlık çalışması yapıyorum. Sakatlığım yüzde 90 iyileşti. Birkaç güne kadar inşallah antrenmanlara başlayacağım. Mart ayında Avrupa Güreş Şampiyonası var. Şu anda ilk hedefim 6. kez Avrupa şampiyonu olmak. Daha sonrasında ise olimpiyat altın madalyası hayalimi gerçekleştirmek."

AA
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...