Milli futbolcular isyanda: Maçlara çıkmayalım!

Fenerbahçeli arkadaşlarını arayan futbolcular, isyan etti, aynı fikirde birleşti: "Hiçbirimiz maça çıkmayalım. Bunun F.Bahçe'si, G.Saray'ı, Beşiktaş'ı olmaz!"

06 Nisan 2015, Pazartesi 07:40
- A +
Milli futbolcular isyanda: Maçlara çıkmayalım!
Fenerbahçe’nin uğradığı silahlı saldırı sonrası futbolcular yaşadıkları ilk paniğin ardından hemen telefonlarına sarılıp ailelerine iyi olduklarını bildirdiler.

Onları da çok sayıda arayan vardı. Neredeyse hiç susmayan telefonlar bir ara hatların kilitlenmesine yol açınca aileler kısa süreli panik yaşadılar.

İşte o sıralarda aileler ile birlikte arayanlar arasında milli takımın yıldızları da vardı. Başta Galatasaray ve Beşiktaş’ın oyuncuları olmak üzere takım ayrımı yapmadan tüm futbolcular telefonlara sarılmış ve milli takımdan da arkadaşları olan oyuncuları arıyorlar ve teselli etmeye çalışıyorlardı.

"HEPİMİZİN BAŞINA GELEBİLİR"

Milli futbolcuların telefonda söylediklerinin ana fikri, “Yaşananlar sona erene ve bir daha gerçekleşmeyeceği garanti edilene kadar maçlara çıkmayalım. Ligler ertelensin. Bu olayın Fenerbahçesi, Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı yok…Bu hepimizin başına gelebilir. Bugün siz, yarın belki biz ölümle burun buruna gelebiliriz. Bu olayların sona ermesini hep birlikte sağlayalım.”

(Hürriyet)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...