Microsoft onu da satın aldı!

Yazılım devi, Zikera tarafından geliştirilen müzik oynatıcısı Groove'u bünyesine kattı!

10 Şubat 2016, Çarşamba 20:15
- A +
Microsoft onu da satın aldı!

Geçtiğimiz Ağustos ayında Xbox Music hizmetininin adını Groove olarak değiştiren Microsoft, bu isim değişikliğinin yanında ona bir dizi yeni özellik de getirmişti. Fakat uygulamanın yeniden adlandırıldığı o zamanlarda Windows Store'da, Kanadalı start-up firması Zikera tarafından geliştirilen "Groove: Smart Music Player" adlı bir uygulama vardı. Yazılım devi, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla nihayet Zikera'nın "Groove" hizmetini de bünyesine kattığını duyurdu.

Zikera CEO'su Tri Nguyen de bunu "Microsoft Groove'a dair her şeyi aldı" diyerek onaylasa da satın almaya dair herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

Nguyen taratıfından "doğru zamanda doğru müziği çalmak için kullanıcıların müzik zevklerini ve alışklanlıklarını öğrenen zeki bir müzik oynatıcısı" olarak tanımlanan Groove: Smart Music Player, bu satın almadan sonra artık Windows Store'da mevcut değil. Uygulamayı daha önceden indirmiş olanlar ise artık herhangi bir güncelleme olmasa da ondan yararlanmaya devam edebilecekler.

Resimlerle: Microsoft, New York'taki dev mağazasını açtı!Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...