Metristen duyuldu

Sarı-Lacivertliler 13 yıl sonra ilk kez Aziz Yıldırım'sız bir genel kurulda bir araya geldi. 3 bin 114 üye yönetime destek kararı verirken, konuşulanlar en ince ayrıntısına kadar Metris'e ulaştırıldı

26 Eylül 2011, Pazartesi 03:00
- A +
Metristen duyuldu

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün, Şike Soruşturması iddialarına yönelik yaşananlarla ilgili atılan adımların ve izlenen yolun kulüp üyeleriyle paylaşılması amacıyla düzenlediği olağanüstü genel kurul toplantısı dün gerçekleşti. Faruk Ilgaz Tesisleri’ndeki toplantı, 13 yıl sonra ilk kez Aziz Yıldırım’sız yapıldı. Kongrede tek yumruk olan Fenerbahçe üyeleri, camianın geleceğini yakından ilgilendiren kurula eksiksiz katıldı. Kongre öncesi Faruk Ilgaz Tesisleri’ne giden yollar yoğun trafik nedeniyle tıkandı. Kongrenin sonunda ise 3 bin 114 üye ayağa kalkarak, alkışlarla yönetime desteğini gösterdi. Evet... Dün Başkan Aziz Yıldırım kongrede yer alamadı. Ancak yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Aziz Yıldırım’ın avukatı olan Yasemin Merçil, görüşme engeli olmadığı için, kongrenin hemen ardından Metris Cezaevi’ne giderek, yaşananları en ince ayrıntısına kadar Başkan Yıldırım ve Metris’teki yöneticilerle paylaştı.

Aydınlar’ın durumu karanlık!
Kongrede merakla beklenen bir diğer konu ise TFF Başkanı ve Fenerbahçe kongre üyesi Mehmet Ali Aydınlar’ın disiplin kuruluna sevk edilip edilmeyeceğiydi. Kongre üyelerinin bir kısmı, Aydınlar’ın disiplin kuruluna verilmesi talebinde bulunurken, bazı kongre üyelerinin de şu süreçte bu davranışın kesinlikle doğru olmayacağını belirtmesi üzerine bu konuda herhangi bir işlem yapılamadı. Eski başkanlardan Vefa Küçük’ün de konuşması sırasında Mehmet Ali Aydınlar’ın üzerine gidilmemesi konusundaki telkinleri salonda bir anda havanın gerilmesine sebep oldu. Bazı üyeler eski başkana bu sözleri sebebiyle tepki gösterirken bir diğer grup da Vefa Küçük’e tepki gösterenlere karşı ayağa kalkarak tavrını ortaya koydu.

Rasim Ozan’a büyük tepki
Gençlik ve Spor İstanbul Müdürlüğü eski il müdürü Vedat Bayram ise konuşmasında Rasim Ozan Kütahyalı’yı sert bir şekilde eleştirdi. Bayram, Kütahyalı’nın ilgili yerlere şikayet edilmesi konusunda fikir sundu. Salonda Kütahyalı’nın isminin geçtiği anda ‘yuhh’ sesleri yükseldi.

Mini Yorum

Saflar daha da sıklaştı

Fenerbahçe Spor Kulübü son yılların en kritik olağanüstü genel kurul toplantısını dün Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Beklenenin çok üstünde bir katılımın olduğu kongrede Fenerbahçe’ye yakışır bir ortamın oluştuğu gözden kaçmadı. 3 Temmuz’dan itibaren kenetlenme içerisine giren Sarı-Lacivertli camia, dünkü genel kurulda da tüm Türkiye’ye omuz omuza olduğunu bir kez daha ilan etti. Eski başkanlardan Ali Şen, yöneticilerden Vefa Küçük ve Hulusi Belgü; tasviye anlamında eleştirilerde bulundular. Salonda bölüm bölüm tepkiler oluştu. Ancak bu tamamen duygusallığın getirdiği davranışlar zinciriydi. Divan Başkanı Talat Yılmaz zamanında müdahalelerle kongrenin gerginleşmesini önledi. Manisaspor maçında nasıl kadınlar ve çocuklar tribünleri doldurduysa, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlıysa kongre üyeleri dün Faruk Ilgaz Tesisleri’ni doldurmakla kalmayıp dışarıda da dev ekranlar önünde büyük bir kalabalık oluşturdular. Zor günlerde tek yumruk olan camia, dün yine büyüklüğüne yakışan bir kongre gerçekleştirdi.

Yalçın Türk

Yönetime güvenoyu

Fenerbahçe’nin içerisinde bulunduğu süreci değerlendirmek ve genel kurul üyelerinin fikrine başvurulmak üzere yapılan toplantı tam anlamıyla birlik ve bütünlük içerisinde geçti. Sarı-Lacivertli camianın söz sahipleri olan kongre üyelerinin yaptıkları konuşmaların genelinde yönetime olan destek mesajları ön plana çıktı. Muhalefet adına Hulusi Belgü’nün yaptığı konuşmada da ön plana çıkan destek vurgusu salondaki gergin havanın tamamen dağılmasına sebep oldu. Belli ki yaşanan süreç Fenerbahçe camiasında  kulübe olan duygusal bağların daha da güçlenmesine sebep olmuştu. Konuşmaların çoğuna yansıyan aidiyet duygusunun yanında, kulüp sevgisi temalı şiirlerle süslenmiş metinler tarihi kongreye damgasını vurdu. Katılımı sağlayan 3 bin 125 üyenin neredeyse tamamına yakınının, yönetim kurulu üyelerinin adlarının okunmasıyla birlikte, ayağa kalkarak alkışlarla güvenoyu vermesi dikkat çekiydi. Ayrıca Asbaşkan Ali Koç’a gösterilen sevgi, ilgi ve övgü dolu sözcükler yönetime olan güvenin diğer bir göstergesi oldu.

Can Gebetaş

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.