'Mesut Özil Fenerbahçe'de oynamak istiyor'

Gazetemiz editörü Esat Soydabircan Fanatik Tv'de son dakika transfer gelişmelerinin değerlendirildiği Fanatik Transfer programında Mesut Özil'le ilgili olarak 'Mesut Fenerbahçe'de oynamak ister mi? Bence ister, Türkiye’ye dönmek istiyor. Son yaşanan olaylardan sonra Almanya’da kalmak istemiyor. Şuan İngilterede ama Almanya’ya geri dönmek istemiyor.'dedi

08 Temmuz 2019, Pazartesi 16:26
- A +

'Mesut Özil Fenerbahçeli olduğunu hiçbir zaman gizlemedi. Almanya’da oynadığı, Schalke’de oynadığı dönemlerde, Werder Bremen'de oynadığı dönemlerde, Real Madrid, Arsenal’de hiçbir zaman gizlemedi Fenerbahçeli olduğunu. Hep bir yerde Fenerbahçe’ye dair bir çağrışım yaptı, sarı lacivert birt pantolon giydi, sarı lacivert bir tişört giydi, zaten Acun Ilıcalı ile çok yakın, kendiside biliyorsun çok büyük bir Fenerbahçeli, bunu hiçbir zaman Mesut Özil gizlemedi. 

Oynamak ister mi? Bence ister, Türkiye’ye dönmek istiyor. Son yaşanan olaylardan sonra Almanya’da kalmak istemiyor. Şuan İngilterede ama Almanya’ya geri dönmek istemiyor. Ben Mesut’un Türkiyede futbol oynayacağını düşünüyorum açıkçası. Ama o bu sene mi olur? O biraz zor açıkçası çünkü Mesut Premier Lig’in en çok kazanan ilk 5 oyuncusundan bir tanesi. 18 milyon pound kazanıyor.

Hani yarısını bile Fenerbahçe nasıl verebilecek? Fenerbahçe’nin çok ciddi bir geliri olması lazım. Mesela Galatasaray iki sezondur şampiyon oluyor, Şampiyonlar Ligi’nden ciddi gelirler elde etti, fubolcu satışlarından ciddi gelirler elde etti. Bu gelirleri elde etmesi gerekiyor Fenerbahçe'nin ki Mesut’un maliyetini karşılayabilsin.

Mesut’un makiyetini Fenerbahçe kombine ve bilet satışlarından bir kısmını karşılayabilir ama Mesut cidden çok üst düzey dünya klasında bir oyuncu Fenerbahçe’nin ihtiyacfı olan bir oyuncu saha içerisinde Fenerbahçe’nin Mesut gibi yıldızlara ihtiyacı var fakat bunun birde maddi bir boyutu var. Fenerbahçe maddi anlamda zor günler geçirirken Mesut transferinin altında imza atmak kolay değil. Bundan 4-5 sene önce olsa Fenerbahçe bu transferi gerçekleştirebilir derdim.' İfadelerini kullandı.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...