Mehmet Demirkol: Topal söyleseydi çok acayip bir şey olurdu

Mehmet Demirkol: Topal söyleseydi çok acayip bir şey olurdu

06 Mart 2017, Pazartesi 11:43 Son Güncelleme: 06 Mart 2017, Pazartesi 13:17
- A +

Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Ntvspor'daki Spor Servisi programında gündemi değerlendirdi.Fenerbahçe'nin Osmanlıspor karşısındaki mücadelesinin kötü olmadığını belirten Demirkol, Advocaat'ı eleştirdi, Mehmet Topal'ın pozisyonu içinse "Topal büyük karakter, söyleseydi acayip bir şey olurdu" yorumunu yaptı. İşte Demirkol'un değerlendirmeleri...

Oyunculara kim bir şey diyebilir?"

Oyunculara kim bir şey diyebilir?"

Fenerbahçe'deki sorun yönetim sorunu... Oyunculara da bir şey diyemezsin. Kime dün akşam için 'Hiç çalışmadı, oynamadı' diyebilirsin? Ama üretim yok. Kurgusu yanlış. Mühendisliği yanlış. Ama Lens'i tebrik etmek lazım. Yaptığı büyük iş. Bu tip dramlarla, hayatın gerçekleriyle mücadele etmek için çalışmak lazım. Belki biz yapamayız ama yapanı da tebrik etmek lazım. Şimdi... Fenerbahçe, Lens'le hücum edebiliyor. Fenerbahçe'nin Lens'i demarke bırakabilecek bir hücum sistemi kurması lazım.

Advocaat ikna ediyor mu?"

Advocaat ikna ediyor mu?"

Advocaat seneye, başka bir kadro kurulursa ne yapacak? Umut veriyor mu? Kayseri maçında oyrulmuş Fenebrahçe. Olabilir. Ama o maçta da topa sahip olma oranı yüzde 45. O yüzden soruyorum. Emin miyiz? Advocaat bizi ikna ediyor mu? Seneye bu takım topa sahip olacak mı? Yönetimin tavrı bence kendi kaderleri açısından belli. Olağanüstü kongre yok. Bir sonraki seçimde de aday olacaklar.

'Bilerek elle kontrol etmek istedi' diyemezsin"

'Bilerek elle kontrol etmek istedi' diyemezsin"

Mehmet Topal'ın pozisyonu için 'Elle kontrol etmek istedi' diyemezsin. Hakem bu pozisyonu göremiyorsa hemen bir göz doktoruna gitmesi lazım. Tedavisi yapılır. Yapılamazsa da hakemliği bırakır. Gördüysen ve yanlış yorumluyorsan o zaman yeniden hakemlik eğitimi alman lazım. Hakemlik yapamazsın. Bunun başka bir açıklaması yok.

Çok acayip bir şey olurdu"

Çok acayip bir şey olurdu"

Mehmet Topal eğer bu topu elle kontrol ettiğini söyleyip, hakeme golün iptal edilmesi gerektiğini söyleseydi çok acayip bir şey olurdu. Zaten büyük bir karakter, çok daha büyük olurdu. Ancak söylemedi diye de bir şey söyleyemezsin. Bu anlık bir şey.

Advocaat, Caner ve Gökhan'ı da tutabilir miydi?"

Advocaat, Caner ve Gökhan'ı da tutabilir miydi?"

Eğer Caner ve Gökhan sağlıklı bir şekilde Fenerbahçe'de oynuyor olsalardı, Advocaat Hasan Ali ve Şener'e dediği gibi 'İleri çıkmayın' diyecek miydi? Fenerbahçe onları neredeyse 3'lü savunmanın önünde kullanıyordu. Ersun Yanal ya da Zico'nun takımında Şener ve Hasan Ali ileri çıkar mıydı? Bence çıkarlardı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.