Mehmet Demirkol: Sinan Gümüş 'Ben Robben'e benziyorum' dese...

Gazetemizin yazarlarından Mehmet Demirkol, Ntvspor'daki Spor Servisi programında gündemi değerlendirdi. Linnes transferi için 'Sistem' uyarısı yapan Demirkol, Sinan Gümüş'ün açıklamalarının ise medyada bilerek çarpıtıldığını söyledi.

12 Ocak 2016, Salı 11:54
- A +
Mehmet Demirkol: Sinan Gümüş 'Ben Robben'e benziyorum' dese...
Demirkol'un değerlendirmeleri şu şekilde:

"Altın Top üçlüsü normal"

Tabii ki Ronaldo ve Messi ödül alacak. İnsan başka isimler de görmek istiyor ama onlar uzun zamandır o sahnedeler... Neymar bile zor giriyor oraya... Serbest seçimde bile yüzde 41 Messi çıkıyor. Yani değişik adaylar da seçilmiyor fazla... İnsanların seçimlerine fazla bir şey de diyemezsin. Herkeste bir algı var. Mesela Lewandowski ne zaman girecek merak ediyorum. Brezilyalı olsa muhtemelen ilk 3'e girerdi. Oyuncular ve teknik direktörler kendi ülke ve takımlarında seçmemeli... Messi'nin ilk 3'ü Suarez, Neymar ve Iniesta... Ronaldo'nunki Benzema, James Rodriguez ve Bale... Messi'de Ronaldo, Ronaldo'da da Messi yok. İlginç bir durum. Başka bir yöntem bulmak lazım. Güzel bir organizasyondu ama hiç sürpriz olmadı.

Galatasaray'ın Linnes transferi

Bu sene Molde'yi seyrettik. Linnes, Mustafa Denizli'nin aradığı oyuncu olabilir. Ama dün de söylediğim gibi Linnes her şeyi ezbere yapıyor. Sistemli bir ülkeden geliyor. Galatarasay'da işler doğaçlama gidiyor. Bu sisteme uyum sağlayabilirse katkı sağlar. Eboué bir buçuk sene net katkı yaptı ama sonra keskin bir düşüş yaşadı. Sonra alınan Veysel Sarı ve Salih Dursun sağ bek değil. Galatasaray standardında hiç değil. Tarık Çamdal hiç ama hiç değil.


Eren Derdiyok'a resmi teklif yapılacak!
"Tarık ve Salih için lobi faliyetleri yapıldı"

Bu oyunculara da sorsan 'Ben iyi oynadım, haksızlığa uğradım' demezler. Burada da bir lobi faaliyeti olmuştu. Salih Dursun için, 'Çok iyi oyuncu, mükemmel oyuncu' denmişti. Şimdi isim vermeyeyim... Tarık için de inanılmaz oldu. Ligde gol atmamış, sadece 1 asist yapmış olması yeterli bir göstergedir. Sağ beklerden büyük takımlarda oyuna katkı yapması beklenir. Bu, Türkiye'de bir mecburiyettir. Böyle bir istatistikle 5 milyon euroluk Tarık Çamdal transferi tamamen lobi faaliyetidir. Bu Tarık'a da ayıptır. Parasını alıyor ama adamın üzerinde gereksiz de bir baskı oluşturuyor. Onun yapamayacağı işleri bekliyorsun. Bu olmaz.

Charlie Austin iddiası

Galatasaray'ın yüzde 100 değil, yüzde 110 hazır oyuncuya ihtiyacı var. Beğendiğim bir oyuncu ancak ben şu an ne durumda bilmiyorum. Austin benzeri oyuncuların yüzde 110 hazır gelmeleri lazım. Risk alınmaması lazım.

"Başkan kimseye haber vermeden transfer yaptı"

Örneğini vereceğim ama isim vermeyeceğim. Büyük bir kulübün başkanı, bir oyuncuyu transfer ediyor ve oyuncu da tesislerin yakınında ev bakıyor. Oyuncunun o takımda oynayamayacağını bilmeyen yok. Bu transferin son anda önüne geçildi. Kusura bakmayın isim vermek istemiyorum. Rencide etmek istemiyorum çünkü oyuncunun bir suçu da yok. Adam ev bakıyor artık. 2 sene önce yaşanan bir hikaye... Şahitleri de yaşıyor zaten... Herkes her şeyden çok iyi anladığını zannediyor.

Sinan Gümüş ve Robben...

'Sinan Gümüş Robben'e benziyor' ile 'Sinan Gümüş Robben'i örnek alıyor' arasında çok büyük fark var. 'Robben'e benziyor' başlığını okusam 'delirmiş' diye düşünürüm. Bu başlık nasıl çıkar anlamıyorum. Bizim de kendimizi eleştirmemiz lazım. Haberi satmak için bu başlık atılıyor ama oyuncuyu da satıyorsun... Bütün manasını değiştiriyorsun.

Galatasaray Sabri'yi bırakır mı?

Galatasaray yönetimi taraftar tepkisiyle karar veriyor. Sabri'yi şu an bırakamazsın. Umut için aynı fikirde değilim. Beğendiğim bir oyuncu genelde ama şu an kötü. Psikolojik olarak dağılmış durumda tamamen... Sabri konusu öyle değil.. Adam 6 ay oynamadı, sonra 3 maç üstüste çıktı oyununu oynadı. 'Orta yapamıyor' diye reklamı çıktı, kendisi oynadı. Ama geçen sezonki istatistikleri kötü demiyor. Fenerbahçe'de Gökhan ve Şener var ama sen onunla kıyaslayamazsın... O zaman Donk'u da almayacaksın.

"Ozan Tufan'a yer açılabilir"

Fenerbahçe'de orta sahayı tartışırken asla unutmaman gereken şey savunma bekleri. Hasan Ali sol bek mi oynuyor? Savunmayı aştı, Caner'i aştı... Gökhan'ın bindirmeleri zaten inanılmaz. Bunları konuşmadan Fenerbahçe'nin orta sahasını konuşamazsın. Topal bizim bildiğimiz standart ön libero gibi oynamıyor. 3 tane gollük çıkışı var. Antep maçında 2 atne gol kaçırdı. Fenerbahçe'de enteresandır, Kjaer orta saha gibi oynuyor. Alves'in yerine de Topal oynayabilir. Topal-Kjaer, önlerinde Souza ve yanında Ozan Tufan oynar. Bu da en çok Milli Takım'a katkı sağlar.

Diego satılmalı mı?

Bugün sadece iki santrforun var. 10 numara bir tane var. Tamam, çok menun değilsin ama satmak da doğru değil. Sezon sonu satılabilir ama şu an için Diego satılmaz.

Wenger'in Oğuzhan ilgisi...

Oğuzhan için 15 milyon euro yetmez. 30'luk olabilir. O da belki...
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...