Mehmet Demirkol: "Ozan Tufan 50 milyon euro ederdi"

Fanatik gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, NTV Spor'da yayınlanan Spor Servisi programında spor gündemini yorumladı. Demirkol, Fenerbahçeli Ozan Tufan'ın Bursaspor yerine Arjantin'de yetişseydi 45 ila 50 milyon euroluk bir bedelle Avrupa'nın büyük bir takımına transfer olabileceğini söyledi.

14 Şubat 2018, Çarşamba 11:50 Son Güncelleme: 14 Şubat 2018, Çarşamba 12:50
- A +

Mehmet Demirkol: "Transferde kulüpler oyuncuların kökenine bakarlar. Beşiktaş büyüme yaparsa Cenk gibi oyuncuları satar. O zaman burası bakılabilecek bir köken haline gelir."

Ozan Tufan 50 milyon euro ederdi!

Ozan Tufan 50 milyon euro ederdi!

Ozan Tufan, Bursa yerine Arjantin'den çıksaydı 45-50 milyon euro ederdi. Çünkü orası bir vitrin.

Cenk Tosun'dan gelen para nereye gitti?

Cenk Tosun'dan gelen para nereye gitti?

Cenk'ten gelen para nereye gitti? Önce oyuncuların maaşları ödendi. Bir büyüme modeli açısından Talisca ve Aboubakar gibi oyuncuları almak gereklilik.

Talisca'dan para kazanılabilir

Talisca'dan para kazanılabilir

Talisca'dan para kazanılabilir. Şu anda bu performansı Benfica'da gösteriyor olsaydı bitmişti iş. 
 

Talisca Türk olmak istiyorsa başımın üstünde yeri var

Talisca Türk olmak istiyorsa başımın üstünde yeri var

Talisca'yı alacaksak Fernandao'yu da alalım. Birisi gerçekten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak istiyorsa olmalı. Dili, dini hiç umrumda değil.

Atatürk'ün lafı "Ne mutlu Türk'üm diyene", "Ne mutlu Türk'üm doğana" değil. Talisca Türk olmak istiyorsa başımın üstünde yeri var. Vatandaşlık önce, sporculuk sonradır.

Burunları aksa haberimiz oluyor!

Burunları aksa haberimiz oluyor!

Galatasaray'da birinin burnu aksa haberimiz oluyor. Bu haberler, kulüpten çok kolay çıkıyor. Bu iş, böyle yürümez.

Gomis haberi uydurma değil

Gomis haberi uydurma değil

Gomis haberi masada uydurulmuş bir şey değil mesela, içeriden gelen bir haber.

Bu parayı ancak Çin'de alır!

Bu parayı ancak Çin'de alır!

Yeterli baskı olursa Gomis, Fransa'ya çağrılabilir. Galatasaray, Avrupa'da olsaydı kesin çağrılırdı. Gomis, Marsilya'da aldığının yaklaşık 3 katını burada alıyor. Bu parayı, ancak Çin'den alabilir.

Koşu mesafeleri düşmeli

Koşu mesafeleri düşmeli

Eğer Fatih Terim'in takımı başarılı olacaksa koşu mesafelerinin düşmesi gerekir. Fatih Terim'in takımları, Aykut Kocaman'ınkiler gibi değil. Fatih hocanın oyun anlayışı bunu gerektiriyor. Galatasaray, beceri üzerinden oynamak zorunda.

Aykut Kocaman bugün konuşsa haklı!

Aykut Kocaman bugün konuşsa haklı!

Aykut Kocaman, bugün "N'apsak olmuyor?" dese kabul ederim. Gençlerbirliği maçı için bireysel hata mazaret olarak kabul edilebilir. Ancak Osmanlıspor ve Kayserispor Fenerbahçe'yi perişan etti. O gün oyun kötüydü, bugün nispeten iyi.

Fenerbahçe'ye karşı oyun oynamak istersen Fenerbahçe parçalıyor. Aksi hâlde top Fenerbahçe'deyken Fenerbahçe rakip savunmaları açamıyor.

Bizde kar yok muydu?

Bizde kar yok muydu?

Kış sporları, başka ülkelerde 80-100 yıldır vardı, bizde niye yok? Bizde kar yok muydu? Bu sporları önce halkın benimsemesi gerekiyor.

Her şey İstanbul'da olmaz!

Her şey İstanbul'da olmaz!

Formula 1 pistini Konya gibi gelişmiş olmayan bir kente yapmak gerekirdi. Her şeyi İstanbul'a yapmak olmaz. Ne oldu şimdi o pist? Bu tip organizasyonları Anadolu'ya yaymak lazım.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.