Mehmet Demirkol: Mustafa Denizli istifa edecek haldedir

Usta yorumcu Mehmet Demirkol, spor gündemini değerlendirdi. Demirkol, Mustafa Denizli'nin istifa edecek halde olduğu yorumunda bulundu.

10 Şubat 2016, Çarşamba 11:40
- A +
Mehmet Demirkol: Mustafa Denizli istifa edecek haldedir
Gazetemiz yazarlarından Mehmet Demirkol'un spor gündemi ile ilgili değerlendirmeleri:

Fenerbahçe'nin Amedspor maçı ile ilgili

Son 10 maçta 7 gol yemişken son 2 maçta da 7 gol yedi. Fenerbahçe'nin savunma yapısı üzerine kurulu bir oyunu var.

Fenerbahçe'nin 4'lüsü bozulduğu anda bu durumları yaşıyor. Kasımpaşa maçında da yaşayacak bunu. Çünkü 3 önemli oyuncusu yok. Fenerbahçe 1. ve 2. bölgede hiç risk almadan oynuyor. Anlaşılabilir bir durum bu. Ancak 3. bölgede risk almak lazım. Ama bunu yapmıyor.  Top rakipteyken hemen basıyor. Bunu iyi yapıyor Fenerbahçe. İyi bir kadrosu var Fenerbahçe'nin.

Türkiye Ligi analizi konusunda Pereira'nın zorluk çektiğine inanıyorum. Ama oyununu oynamıyorsun. Bunu yapmak için Fenerbahçe'nin ezberlenmiş oyun şablonlarını yapması lazım.

Fenerbahçe'nin savunmasındaki mükemmelliği görüyorum. Sadece Türkiye'de Avrupa'da mükemmel. Bir de ileride yapıyor savunmayı. Hasan Ali ve Gökhan Gönül'ü gören rakip bu takıma karşı çıkmaya korkar. Ama Fenerbahçe'ye karşı son iki maçta Amedspor ve Antalyaspor çok iyi çıkıp işlerini yaptı. Kayserispor çok iyi çıkıp Fenerbahçe'ye bastılar. Ersun Yanal'ın takımına karşı böyle çıkabilir misin? Çıkamazsın.

Futbolcuların takımdaki hedefleri konusunda...


Sneijder ve Van Persie mutsuz. Neden? Çünkü istedikleri gibi oynayamıyorlar. Mario Gomez mutlu mu? Evet. Çünkü istediği gibi oynuyor. Quaresma mutlu mu? Mutsuz ama takımın gidişatından dolayı sesini çıkaramıyor.

Mustafa Denizli konusu


Mustafa Denizli ile Galatasaray'ın hedefleri uyuşmuyor. Mustafa Denizli bugün istifa etse eleştirmem. Çünkü istifa edecek haldedir.

Pereira hakkında...


Pereira Souza'ya çok güveniyor. Amedspor önemli bir maç. Ben Kasımpaşa maçına saklıyorum diyemezsin.

Her yerde Van Persie neden yedek diye merak ediyor. Gazeteciler neden var? Bu tarz soruları sormak için. Soracak başka soru yok çünkü.

Ya Fenerbahçe yönetimi hocasına güvenmiyor, ya da Pereira kendisine güvenmiyor. 'Kendimi kaybederim sorulara cevap verirken' diye soru almıyor.

Galatasaray'ın bileklik kampanyası


10 liradan kulübü mü kurtaracağız düşüncesi yanlış. Orada amaç bir hava yaratmak. Bir şarkıcıyı o bileklikle görürsün. Ünlü bir aktristi o bileklikle görürsün. Bu hava yaratmak için, birliktelik sağlamak için yapılan bir iş.

Bin kişi başvurmuş, bunun içerisinde liseliler var, sporcular var. Bir de dışarıdan gelenler var. Bunların hepsi 1000. Bir de diyorsun yoğun istek var. Ne yoğun isteği. 50 bin kişi olsa bırak kapıyı açmayı duvarı yıkarsın. Bu durum gelecek taleple bağdaşır. 50 bin kişi geliyorsa kapıyı kapatamazsın.

Liseden çıkan 650 lira, dışarıdan gelen 10 bin lira veriyor. Orada bir eşitsizlik var ama liseden çıkan adam hemen 10 bin lirayı nasıl bulsun. Şöyle bir durum da var. Liseden çıktın. Üniversiteyi okudun sonra üye oldun o zaman 10 bin lira veriyorsun.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...