Mehmet Demirkol: Galatasaray Fenerbahçe'leşti

Mehmet Demirkol: Galatasaray Fenerbahçe'leşti

15 Mart 2017, Çarşamba 11:47
- A +

Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Ntvspor'daki Spor Servisi programında gündemi değerlendirdi.

Galatasaray'da oyuncular, ekstra performans göstermeye çalışıyorlar. Tudor'un önün açık olduğunu, uluslararası alanda önemli bir teknik direktör olacağını düşünüyorum.

Bütün altyapıyı koordine etmesi için getirilen Riekerink, as takımın kondisyonunu bile ayarlayamamış, perişan etmiş takımı. Bir teknik direktörün takım kondisyonunu Tudor'un dediği seviyeye indirme hakkı var mıdır?

Galatasaray'ın bir felsefesi vardı eskiden. Son dönemde bunun dışına çıkıldı. Sürekli hoca değiştiriliyor. Fenerbahçe'leşti Galatasaray.

Carole'e 7 milyon Euro varsa masada ben sol bek yaratırım. Eğer öyle bir teklif varsa ben olsam hemen verirdim. Carole'ün sağına topu attığn zaman rakip takımın gol pozisyonuna girmesi net.

Aykut Kocaman'ın 2018'e kadar Konyasopr'la anlaşması var. Kocaman Aziz Yıldırım'la çalışırken 5 defa istifa etmişti. Fenerbahçe ile Aykut Kocaman, bir daha "mümkün değil" diyerek ayrılmıştı. Kocaman illallah ederek gitmişti.

Şu anda Fenerbahçe ile Advocaat arasındaki sorun, Aziz Yıldırım'ın takıma karışması ve Advocaat'a verilen sözlerin tutulmaması. Oyunculara taktik veriyor Aziz Yıldırım, 'Önde basın' diyor.

Fenerbahçe'nin transfer yapması için oyuncu satması lazım. Başka türlü oyuncu alamaz. Fenerbahçe Kjaer'i, Van Persie'yi satamadığı için sıkıntıda değil, bu oyuncular olduğu için sıkıntıda. İngilizler'in bile 4 milyon euro vermediği futbolcuya biz neden 4 milyon euro veriyoruz.

Geçen hafta 2 gol atan Yunanistan'da gol atan Aboubakar'ı tercih etmek normal. Ancak Cenk'in bu hafta topla buluşma sayısı çok az. Cenk'te bir düşüş var ama olabilir bunlar.

Fatih Terim'e Çin'den teklif varmış ve reddetmemiş, düşünüyormuş. Aykut kocaman olsanız Fenerbahçe'ye mi gidersiniz, Milli Takımı mı beklersiniz?

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.