Mehmet Demirkol: Dış görünüş, "ezik" ve el öpme doğru değil!

Mehmet Demirkol: Dış görünüş, "ezik" ve el öpme doğru değil!

03 Nisan 2017, Pazartesi 11:33
- A +

Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Ntvspor'daki 'Spor Servisi' programında gündemi değerlendirdi. Ümit Özat'ın Şenol Güneş eleştirilerine katılabileceğini ancak el öpmenin hemen ardından bunların söylenmesini doğru bulmadığını belirten Demnirkol, Şenol Güneş'in dış görünüşten bahsetmesinin de yanlış olduğunu söyledi. Demirkol'un değerlendirmeleri şu şekilde:

Beşiktaş'ta 3. yıldız göründü hatta Beşiktaş 3. yıldıza dokundu bile... Muhtemelen olacak 3. yıldız ama yeni bir tartışma da çıkacak. Beşiktaş'ın iki şampiyonluğu 1959'dan önce... Helaldir tabii ki ama o zaman diğer takımlar da "Benim şampiyonluklarım nerede?" diyecek ve bu tartışma yeniden alevlenecek.

İlk yarıda Ümit Özat'ın dizayn ettiği oyun bize güzel bir futbol izlettirdi. Arı gibi çalıştı Gençlerbirliği... Beşiktaş boşluğu buldu ve golü attı.

Şenol Güneş sahanın dışına geldi, Rıza hoca gelseydi atılırdı. Ama Ümit Özat da geldi, o da atılmadı. Ayrıca hakem bence iyi de maç yönetti.

Kariyerinin büyük bölümünde dış görünüşü sebebiyle eleştiriye uğramış Şenol Güneş'in başkasının dış görünüşünden bahsetmesini doğru bulmadım.

Ümit Özat'ın Şenol Güneş'in elini öpmesi de bence doğru değil. Sen aynı statüdesin bir kere. Ümit Özat'ın söylediği birçok şey doğru ama 'Ezik' diyorsun, 15 dakika önce de elini öpüyorsun.

'Beşiktaş, ari gibi sokuyor' dedim ya, işte o arı Talisca... Talisca 10 numara falan değil. İkinci forvet adeta. Beşiktaş 4-4-2 oynuyor çünkü...

Başakşehir'in yürüyecek hali yok. Acayip düştüler. Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarı takımlarını son 20-30 yılın en kötüsü görüyor ama biri üçüncü biri dördüncü... Bu mu Anadolu takımlarının iyiliği...

Trabzonspor'da asıl önemli olan Yusuf-Olcay bağlantısı... Yusuf'un çok yüksek yeteneği var. Olcay da çok akıllı bir çocuk. Onlar olmayınca Trabzonspor'un eksilmesi çok normal.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.