Mehmet Demirkol: Arda bir üretim hatası!

Gazetemiz yazarlarından Mehmet Demirkol, Ntvspor'daki Spor Servisi programında gündemi değerlendirdi. Ankara'daki saldırının ardından "Belki de milli maç oynanmamalıydı" diyen Demirkol, Arda için ise "Futboldan uzak kalmış olmak onu depresyona sokmuş olabilir. Çok akıllı bir oyuncu. Türkiye gibi bir ülkede adeta bir üretim hatası" yorumu yaptı.

12 Ekim 2015, Pazartesi 11:48
- A +
Mehmet Demirkol: Arda bir üretim hatası!
Demirkol'un değerlendirmeleri şu şekilde:

Barış isteyen insanları öldürmek... Bu bir terör saldırısının ötesinde.. Katliam bu. Herkesin görevini yapıp, bu işi yüzde 100 aydınlatmasını bekliyoruz. Bunu, 'saldırı' deyip geçiştiremeyiz.

Bilmiyorum. Maç oynanmayabilirdi bile... Terörün hedefi hayatı durdurmaktır. Buna verilecek tepki de hayata devam etmektir. Ama dediğim gibi bu bir katliam... Böyle bir durumdan sonra spor yapmak ne kadar doğru bilmiyorum.

Milli maçlar...

Öncelikle İzlanda'dan 1 puan almamız gerek. Tabii şunu unutmayalım. Bu hale biz getirdik. Bir mucize olacaksa biz kendi yaptığımızı düzeltmiş olacağız. Gruptaki en önemli problem Hollanda'nın performansıydı. Yoksa her şey normal gidiyor.

Terim'in ilk 11'i...

Gökhan Töre ve Volkan'ı (Şen) 11'de görmeyince şaşırdım. Özellikle Volkan'ı... Defansın arkasına sarkmada önemli oyuncular bunlar. Abdullah hoca Çekler için 'Baskı altında hata yapıyorlar' diye anlatmıştı. Doğru söylemişti. Hakem de penaltıyı verdi. Penaltıydı zaten ama kolay kolay çalınmaz bu tür penaltılar.

"Kaos futbolu oynuyoruz"


Bizim sahaya çıktığımız kadro hep ALmanya'dan Avrupa'dan Türk Milli Takımı'nı seçen oyuncular. Hakan'ı tebrik etmek lazım. Gökhan Töre genç yaşında bizi tercih etti. Bazıları da mecburiyetten geldi. En iyi imkan neresiyse onu tercih ediyorlar.

Ama biz ne oynuyoruz? Orta sahamız belli değil. Cumartesi 4-6-0 oynadık. Biz hep kaos futbolu oynadık. Bunlar ortadayken, hocaları bu tabloda eleştirmek doğru değil. Güçlü e bir kadromuz var. Bu durumda 53 takım içinden 23'ünün içine girmemiz lazım. Daha önceden 8 takım gidiyordu. Son maçta gidemiyorduk. Eskiden Yugoslavya'yla oynardık, kalelerine gidemezdik.Ama şimdi gitmemiz lazım. Evet hak etmediğimiz durumlar var ama birçok yönden de Fransa'ya gitmeyi hakediyoruz.

"Arda Türkiye standartlarında bir üretim hatası"

Arda vücudundan çok aklıyla oynuyor. O Instagram mesajından sonra 'Acaba bir problemi mi var?' diye düşünmüştüm. Arda futbolla mutlu olan bir insan. Uzak kalmış olmak onu bir depresyona sokmuş olabilir. Her zaman çok akıllıydı. Sonuç odaklı olabilmesi, analitik düşünebilmesi onu Barcelona'ya transfer ettirdi. Adeta Türkiye standartlarında bir üretim hatası. Oynadığı takım dünyanın en iyi 3 kulübünden bir tanesi... Yedek de olabilir. Sorun değil. Biz bir daha Messi-Neymar-Suarez üçlüsünü zaten göremeyebiliriz.

"İzlanda karşısında beraberliğe oynayamayız"

İzlanda sistem takımı... Kötüsü olmaz gibi geliyor. Ceza sahasına sokmayan bir takım. Daha dikkatli olmamaız lazım. Çeklerle aynı değil bence... Bu grubun en iyi takımı. Beraberliğe oynayamayız. Zaten beraberliğe nasıl oynanır zaten? Bir korner olur, gol olur... Savunmayı iyi becermenin çaresi de sürekli çıkmaktır. Defansa çekilmek değildir. Beraberlik nasıl planlanır bilmiyorum.

Galatasaray'ın ekonomik durumu

Ceza riski var mı? Var. Biz tartışmanın özünü kaybediyoruz. Kırmızı ışıkta geçince, cezadan yırtmanın yolunu arayıp daha sonra tekrar kırmızı ışıkta geçiyorsun. Buna benziyor. 'Bizi biraz daha rahat bırak ki daha çok batayım' diyorsun adeta.

Hamza hocanın transfer istememesi zaten saçma. Burak-Selçuk başka oyuncu istememişse bu tartışılır. Ama asıl meseleyi kaçırıyoruz. Soru şu: 'Şimşekler Hamza hocaya gitsin biz de rahatlayalım' diye mi düşündüler, yoksa krizi yönetemediler mi? Ibrahimovic konusunda sustular. Sen doğru anlat herkes her şeyi anlar.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.