Mehmet Demirkol: 3-1 Fenerbahçe için iyi skor!

Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Ntvspor'daki Spor Servisi programında gündemi değerlenirdi. Başakşehir'in şampiyonluk yolunda işinin biraz daha kolaylaşması için seyirci desteğine ihtiyacı olduğunu belirten Demirkol, derbide ise Şenol Güneş'in değişikliklerini övdü, Aykut Kocaman'ı ise eleştirdi.

27 Şubat 2018, Salı 11:02 Son Güncelleme: 27 Şubat 2018, Salı 12:04
- A +

Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Ntvspor'daki "Spor Servisi" programında gündeme dair düşüncelerini paylaştı. Başakşehir'in seyircisinin olmamasının dezavantaj olduğunu belirten Demirkol, Ümit Özat ve Şenol Güneş'i överken, Aykut Kocaman'ı ise eleştirdi. İşte Demirkol'un değerlendirmeleri:

Özat ikinci gelişinde toparladı"

Özat ikinci gelişinde toparladı"

Ümit Özat Gençlerbirliği'ni ikinci gelişinde toparladı. Ümit hoca iyi bir teknik direktörlük performansı sergiliyor. Mesela en kötü oynadıkları maç fenerbahçe maçı... 2 şut 2 gol vardı. Başakşehir ligin en iyi pas yapan takımı. 3 bölgede de iyi pas yapıyorlar. Buna rağmen yılmadılar, dağılmadılar. 

Seni itecek birileri olması lazım"

Seni itecek birileri olması lazım"

Ben maç yazısını yazarken 'Seyircisiz şampiyon olunur mu?' diye düşündüm. Seyirci olmadan 10 kilometre neden koşar bir insan? Çünkü bir yere ulaşmak istiyorsun. Acı çekiyorsun. Burada seni itecek birileri olması lazım.

Seyirci itiyor ama Başakşehir'de bu yok"

Seyirci itiyor ama Başakşehir'de bu yok"

Rakiplerin böyle. İşte Vodafone Park'taki ortamı gördük. Beşiktaş iyi takım ama seyirci de itiyor. Fenerbahçe'nin seyirrcisini de biliyoruz, o basıncı biliyoruz. Başakşehir'de bu yok.
 

Başakşehir semti 4 yıllık"

Başakşehir semti 4 yıllık"

Ben de bu programı kimsenin izlemediğini bilse 'Ne konuşacağım?' derim. Duygusallık lazım. Başakşehir de iyi takım ama rakip olduğun, dövüştüğün kulüp 120 yıllık. Babası, dedesi, dedesinin babası Fenerli adamın. Başakşehir semti daha 4 yıllık. 

3-1 iyi skor!"

3-1 iyi skor!"

Mesela Fenerbahçe'nin Sessegnon gibi bir oyuncuya ihtiyacı olabilir. Tabii Fenerbhaçe'nin ikinci bir plana da ihtiyacı vardı. Şener girdi, Isla'yla değişti adeta çöktüler. Ben söyleyeyim 3-1, Fenerbahçe için iyi skor! O şut çekebilen Beşiktaş sahada olsaydı daha farklı olurdu.

Bayern maçı 8-0 olabilirdi"

Bayern maçı 8-0 olabilirdi"

Bayern maçında da 90 dakikanın 1-0 bitmeyeceği belliydi. 8-0 mı, 1-0 mı daha mümkündü? 8-0... O yüzden 5-0 da iyi skor sayılır. 

Plan önce işlemedi"

Plan önce işlemedi"

Başakşehir için eksik olduğunu söylediğimiz coşku olmazsa olmadır. Beşiktaş'ta seyirci var. İstiyorlar. Bayern maçında hezimet olmuş, diyorlar ki 'Ayağa kalkın!' Teknik direktör bir plan yapıyor ve ilk 20 dakika bu plan işlemiyor. 

'Hadi aslanlarım'la bu iş olmaz"

'Hadi aslanlarım'la bu iş olmaz"

Daha sonra başka bir plan yapıyor. Tosic'i çizgiye atıyor. Adriano'yu içeriye sokuyor. Tosic orta yapıyor. Bütün bu planlar varken Ahmet Nur Çebi 'Hadi aslanlarım' dedi diye mi kazandı Beşiktaş! Hadi canım! Bırakın bu saçmalıkları!

Bunlar zırva"

Bunlar zırva"

Burada iyi çalışılmış bir plan var. Bitti bu devirler artık. Bu zırvalarla uğraşmayalım. Kriz döneminde Şenol hoca risk alıyor, bir daha alıyor ama Aykut hoca bekliyor. O kadar da beklenir mi? 20. dakikadan 90. dakikaya kadar gram gram Beşiktaş'a gitti oyun. 

Sadece Valbuena'yı alıyor"

Sadece Valbuena'yı alıyor"

Sen 'Rakiplerimi bükeceğim' dedin ama o seni kırdı. Hem de yaşlı ve yorgun bir takım rakibin. Başakşehir maçında plan çok işe yaramıştı. Şenıol Güneş plan tutmayınca değiştiriyor. Aykut hoca sadece Valbuena'yı alıyor. O zaman derler ki '1-1'ken neden almıyorsun?'

O trivela girmese, kırmızı kart çıksa..."

O trivela girmese, kırmızı kart çıksa..."

Quasresma ülkesinde çok takip ediliyormuş zaten takip edilmeyecek bir oyuncu da değil . İkinci trivelayı da deniyor zaten ve atıyor. Bunu da hiç umursamadan yapıyor. Onu atamasaydı bitmişti. Düşünsene maç 1-1 bitse ne olur? Cüneyt Çakır ve Quaresma'yı olumsuz anlamda konuşacaktı herkes. 

2-2 olsa ne olacak?"

2-2 olsa ne olacak?"

Bu adam değişik bir adam. O yüzden Aykut Kocaman oynatmaz. Valbuena'ya gidiyor faul yapıyor, kırmızı kart çıksa ne olacak? Sonra Fenerbahçe atsa 2-2 olsa ne olacak?

Tarık Ongun çok hata yapıyor"

Tarık Ongun çok hata yapıyor"

Aslında Cüneyt Çakır da değil, Tarık Ongun şaşırtıyor beni. Ama bu sene çok sık ve fazla hata yapıyor. İlginç. 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.