Marvel’s Spider-Man PS4 erişilebilirlik seçenekleri sunuyor

Oyuncular PlayStation 4’e özel Marvel’s Spider-Man ile New York’ta salınmanın keyfini çıkarıyor. Ancak farketmeyenler için belirtelim, ayarlara girdiğinizde bazı kullanışlı erişilebilirlik seçenekleri ile karşılaşacaksınız.

10 Eylül 2018, Pazartesi 10:44
- A +
Marvel’s Spider-Man PS4 erişilebilirlik seçenekleri sunuyor

Naughty Dog’un Uncharted ve Eidos Montreal’in yaklaşmakta olan Tomb Raider oyununun izinden giden Marvel’s Spider-Man, oyunu olabildiğince erişilebilir hale getirmek için tasarlanmış bir dizi ayar içeriyor.

Örneğin, paralakslamayı devre dışı bırakırsanız, HUD öğeleri ekran üzerinde yerinde kalıyor. Bulmacaları da atlayabiliyorsunuz ve bu da oyunun dolaşım bulmacalarını, spektografik bulmacaları ve tarama kulesi bulmacalarını hemen atlama seçeneği sunacağı anlamına geliyor. Ayrıca, büyük altyazıları etkinleştirebilir, hızlı etkinlikleri otomatik tamamlayabilir ve düğme basışlarını sürekli hale getirebilirsiniz.

Marvel’s Spider-Man’deki gibi erişilebilirlik seçeneklerine, büyük oyun yayıncıları son dönemde yapımlarında yer veriyor. Ayrıca Microsoft’un çığır açan Xbox Adaptive kontrol cihazı da bu konuda bahsedilmeyi hak ediyor.

Yayıncılar tarafından yapılan tüm bu tür çalışmalarla, yakın gelecekte erişilebilirlik seçenekleri istisna olmaktan ziyade norm olarak devam edecektir. (Psoyun.com)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...