Martial devlerin listesindeymiş

11 yaşındayken Anthony Martial, Chelsea, Manchester City, PSG,ve Valencia'nın radarındaymış. Fransa'nın Co LES Ulis takımında futbola başlayan Martial'ın hocası Aziz Benaaddan, 11 yaşındayken Manchester City'nin Martial'ı Etihad stadı'na götürerek gezdirdiğini açıkladı.

06 Eylül 2015, Pazar 09:50
- A +
Martial devlerin listesindeymiş
Benaaddan 'Büyük kulüpler 11 yaşından beri Martial'ın peşinde. Chelsea, PSG, Manchester City ve Valencia bunlardan bazıları. Martial 14 yaşına geldiğinde karar vermemiz gerekiyordu. Onun için en iyi kulüp akademisi çok kuvvetli olan Lyon kulübünde oynamasına karar verdik. Martial 19 yaşında fakat 30 yaşındaki bir insan olgunluğunda' açıklamalarında bulundu.

Anthony Martial'in abisi Dorian 'Kardeşim bir lider ve gelecekte Manchester United'ın kaptanı olacağından eminim. 19 yaşına da Monaco ve Lyon'da 52 defa forma giydi. Kardeşimin takım arkadaşlarına ne yapmaları gerektiği için bağıran bir oyuncu değil. Sahada ağzıyla değil üstün yeteneğinle konuşur. Gelecekte United kaptanı olacağına inanıyorum. Geldiği kulüp 2 kaptan yetiştirdi bugüne kadar. Thierry Henry ve Patrice Evra.

Patrice Evra Manchester United kaptanı olduğunda Thierry Henry Arsenal kaptanıydı. Anthony bu oyuncular gibi saygı gören iyi yetiştirilmiş kaptanlığının  önemini bilecek şekilde yetiştirilmiş oyuncular.

Şu andaki Manchester United kaptanı Wayne Rooney Everton'da 67 kere forma giydikten sonra 19. yaş gününde Alex Ferguson tarafından 30 Milyon Pound ödenerek United'a transfer olmuştu. Bakalım aynı yoldan yürüyen Anthony Martial gelecekte United kaptanı olabilecek mi ?

Edip ADANIR/ Londra
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...