Manisa'da çıt yok: 0-0

Süper Lig'in 19. haftasında Manisaspor'la Ankaragücü 0-0 berabere kaldı.

01 Şubat 2010, Pazartesi 04:30
- A +
Manisa'da çıt yok: 0-0

Maçtan önce, iki kulübün yönetim hamlelerini akılda tutmak gerekiyor: Manisa’da Mesut Bakkal’ın gönderilme amacı ya geleceğe dönük tehlikelere karşı temkinli davranmak ya da daha büyük hedeflere yürüme isteği idi. Diğer tarafta Ankaragücü çok önemli kariyere sahip bir hoca ve yardımcısını getirerek hedef büyüttüğünü açıkça deklare etmişti... Pozisyon görmek için duran top beklemek gerekiyordu. Ankaragücü 10 ve 12’de Rothen ve Çakır ile iki duran toptan İlhan ve Muhammed Hanifi’ye auta giden iki kafa vuruşu yarattılar. 3 kez de Rothen ile korner kullandılar. İkinci yarıda orta sahalar düşüp toplar üçüncü bölgeye daha rahat geçirildiyse de çok kötü pas tercihleri yüzünden pek pozisyon üretilemedi. 75’te Rothen’in ortasında İlker boşa çıktı, İlhan’ın çevirdiği topa Mehmet Çakır’ın çaprazdan sert şutu auta gitti. 81’de Mehmet Nas kaygan zeminden yararlanmayı akıl edip Manisa’nın Serkan’da kalan tek şut denemesini yaptıktan sonra 85’te maçın en önemli pozisyonu yaşandı: Umut’un nefis bir topuk pasıyla kaçırdığı Çakır’ın ortasını Güven arka direkte ıskaladı, boştaki topa Rothen vurdu, İlker’den dönen topa Umut’un şutunu çizgide etten duvar olan defans önledi.

Cem Can

 

 

 

Stat: 19 Mayıs
Hakemler: Süleyman Abay  xx, Bahattin Duran xx, Tarık Ongun xx
Manisaspor: İlker xx, Burak xx, Nizamettin xx (Dk. 79 Ersen Martin x), Mehmet Nas xx, Mehmet Güven xx, Simpson x, Güven xx, Kalabane xx (Dk. 69 Limeira x), Isaac x, Eren x, Şener x (Dk. 59 Yiğit xx)
Ankaragücü: Serkan xx, Cihan xx, Koray xx, Muhammet Hanifi xx, Broggi xx, Mehmet xx, Kağan x (Dk. 63 Adem Koçak x), Hürriyet xx, Jerome Rothen x, İlhan x (Dk. 83 Ediz ?), Meye x (Dk. 63 Umut x)
Sarı Kartlar: Dk. 41 Nizamettin, Dk. 44 Mehmet Nas, Dk. 84 Eren (Manisaspor), Dk. 77 Cihan, Dk. 78 Serkan (Ankaragücü)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...