Mahmut Aksu: Başkanlık seçimini Lucescu...

Sadri Şener döneminin etkili yöneticilerinden olan Mahmut Aksu, yeni başkan Muharrem Usta'ya mesajlar gönderdi.

12 Ocak 2016, Salı 15:33
- A +
Mahmut Aksu: Başkanlık seçimini Lucescu...
Bordo-Mavili camianın etkili ismi, Usta'nın gündem yaratan sosyal medya paylaşımlarından yola çıkarak şu ifadeleri kullandı:

"Doğrusu oldu, Usta işbaşına geldi. Doğru işler de yapıyor. Ancak Başkanın biraz daha sosyal medya yerine kendi ekibiyle kulübü yönetmesi gerekir. En büyük sıkıntı tek adamlıktan, diyalogsuzluktan yaşandı."

'En şanslı başkan'

"Usta belki de son dönemlerin en şanslı başkanı. Yönetiminde başkanlık yapabilecek en az 3-4 isimle çalışıyor. Mevcut problemleri tek başına çözmesi mümkün değil. O nedenle ekibiyle daha yakın çalışması kendi zihnini de berrak ve büyük projeler için açık tutacaktır... Basit sorunları çözmek için gereksiz enerji harcamak, doğru değil."

'Lucescu tercihi...'

"Başkan belki Lucescu ismini telaffuz ettiği için seçim kazandığını düşünüyor olabilir. Ancak şunu bilmeli ki, Lucescu ismi kazanç sağlamayacağı gibi oy bile kaybettirmiştir. Lucescu'nun kişisel maliyeti değil, muhtemel talepleri ortaya konan genel felsefeyle kesinlikle örtüşmemektedir. Lucescu'nun sezon sonunu işaret etmesi ve bununla beraber işin gündemden kalkması çok çok hayırlı olacaktır."

'1461 meselesi...'

"Mevcut yönetimin basit konuları ötelemek yerine hızlı şekilde karar alması lazım. Örneğin pilot takım 1461 mevzusu. Bu konunun çoktan çözülmesi gerekirdi. Bizim önemli bir değerimiz olan pilot takımın sadece yarışmak değil, oyuncu yetiştirmek gibi de bir misyonu var. Bunun için yapılması gereken basit, kongre yapılır, yeni yol haritası çizilir ve takım da kendi yoluna bakar. Bunlar mevcut yönetimin yarım saat içinde alabileceği kararlar. Fakat biriktiğinde sıkıntı çıkıyor."

'Rozetler takılmalı'

"Trabzonspor son dönemlerde saha içinde olduğu kadar saha dışında da yıprandı. Trabzonspor'un saha dışı için de bir sosyal çalışma yapması gerekiyor. Bunun için daha önce Trabzonspor'da başkanlık yapmış herkesin, bu kentin tüm değerlerinin güçlerinin birleşmesi gerekiyor. Bu gerçekleşir ve tüm Trabzonsporlular rozetlerini tekrar ceketinin yakasına takarsa işte o zaman bu kulübün başaramayacağı iş yoktur. Bizler daha önce kulübün en kötü günlerinde bile o rozeti yakasından çıkarmamış, gurur duymuş insanlarız. Şimdi herkesin bu gururu yaşaması, bunun için de çalışılması lazım."

Serhat Demirtaş
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...