Maçın hakemi ne yaptı?

Dün akşamki karşılaşmanın orta hakemi Tolga Özkalfa, ilk 45 dakikanın bitiş düdüğünü çaldığında skor 1-0 Beşiktaş lehineydi.

20 Eylül 2011, Salı 02:00
- A +
Maçın hakemi ne yaptı?

Dün akşamki karşılaşmanın orta hakemi Tolga Özkalfa, ilk 45 dakikanın bitiş düdüğünü çaldığında skor 1-0 Beşiktaş lehineydi. Sahadaki oyuncular bu süreçte sakin, gayet centilmen bir görüntü sergilediler. Tartışılacak kritik bir pozisyon da yoktu. Beşiktaş ilk yarıda yüzde 70’lerin üzerinde topa hakim olup, yan paslarla arada bir gol pozisyonu yaratımaya çalışıyor, bunlardan birini de Sidnei’nin kafasıyla istediğini alıyordu. Ancak hal böyleyken seyirciden hakeme müthiş bir tepki geldi. Bunun nedeni ise şuydu: Ankaragücü yarı alanında Güven, Quaresma’ya faul yaptı. Top ise Fernandes’e geldi. Ama Fernandes topla oynamıyordu. Avantaj yok, seyirci ıslıklıyor. Herkes Tolga Özkalfa’nın faul çalmasını bekliyor. Fakat Tolga Özkalfa’dan avantaj kararı geliyor. Çalsana kardeşim!

43. dakikada Kağan, Simao’nun dizine doğru ayak tabanıyla sert bir hareket yaptı. Faulü çalıp şaşkın şaşkın etrafa bakınırsan, böylesine kolay giden maçı bir anda gerip, sonrada tepkiyle soyunma odasına gitmek zorunda kalırsın. İkinci devreye Ankaragücü golle başlayınca oyun tempo kazandı. Maç sertleşince hakem açısından daha zor bir hal almaya başladı. Ankaragücü’nde Tisdell ile Uğur Uçar’a çok gereksiz sarı kartlar gösterdi. Sonrasında oyundaki hakimiyeti elinden iyice kaçıran Tolga Özkalfa, Uğur Uçar’a 2. sarıdan kırmızıyı ve Egemen’in koluyla bilerek oynaması nedeniyle çaldığı serbest vuruşta ikinci sarıyı göstermedi. Benden söylemesi... MHK’nın yerinde olsam bu Tolga Özkalfa’ya çok dikkat ederim.

Serdar Tatlı

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...