Lyon Başkanı Aulas'tan şok açıklama!

Lyon-Beşiktaş maçı öncesinde yaşananların ardından Fransız cephesi, rövanş maçına etki etmek için her yönteme başvurmaya başladı. Bizzat Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas, yaptığı açıklamalarla manipülasyona başladı.

14 Nisan 2017, Cuma 12:28 Son Güncelleme:
- A +
Lyon Başkanı Aulas'tan şok açıklama!
Lyon-Beşiktaş maçı bitti ancak Vodafone Arena'daki tarihi rövanş öncesi gündem sıcak kalacak gibi görünüyor. Fransa'daki ilk maçın öncesinde yaşanan tribün olayları sonrası Fransızlar dört koldan çalışmaya başladı. UEFA'yı etki altına almak için kamuoyu çalışmalarına başlayan Fransız ekibi, Vodafone Arena'daki rövanş için güvenlik endişesi yaşadıkları iddiasını ortaya attı.

Lyon'daki maç öncesi yaşananların ardından Fransız taraftarların arasına girerek, çeşitli anonslar yaptıran Lyon Başkanı 90 dakika bitiminde Fransız basınına sıcağı sıcağına açıklamalar yaptı. Aulas, İstanbul'daki rövanş için endişeli olduğunu ifade ederek UEFA'yı göreve çağırdı.


Lyon-Beşiktaş maçı öncesi binlerce kişi sahaya girdi!


'Beşiktaş yönetimini suçladı'

Beşiktaş'ı bilet dağıtımı nedeniyle suçlayıcı ifadeler kullanan Lyon Başkanı, "Sanırım Beşiktaş maç biletlerini stada girmemesi gereken bazı insanlara dağıtmış. Birçok taraftarımız çıkan olaylar nedeniyle yaralandı" ifadesini kullandı.

Rövanşla ilgili de konuşan Aulas, "İstanbul'daki rövanşta takımım için, oyuncularım için endişeleniyor ve korkuyorum. UEFA bu duruma müdahale etmeli" diyerek, kamuoyu yaratma çabasına girişti.


Atiba: Hatalar benimle başladı


YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...