Lens'in isyanı: Her şeyi ben mi yapacağım

Lens, Kayseri maçı sırasında yapılan hatalar nedeniyle sık sık arkadaşlarına tepki gösterdi. Hollandalı, soyunma odasında ise isyan etti: Bana adım attırmadılar ve gerekli desteği görmedim. Her şeyi ben mi yapacağım!.

31 Ocak 2017, Salı 02:24
- A +

Fenerbahçe’nin 4-1’lik Kayserispor hezimeti sinirleri alt üst etti.

Advocaat, maçtan sonra basın toplantısında, “Salih ve Fernandao önde bastı. Bizim taktiğimiz bu değil diyerek oyuncularını hedef gösterdi. Futbolcular arasında da tansiyon yükseldi.

Jeremain Lens tam anlamıyla isyan etti. Hollandalı futbolcu, maç sırasında sık sık kendisine yardıma gelmedikleri için arkadaşlarına tepki göstermiş, el kol hareketleriyle daha hareketli olmalarını istemişti.

Hollandalı oyuncu, 90 dakikanın sonunda ise soyunma odasında isyanını sürdürdü. Lens, “Bana adım attırmadılar. Sürekli 2-3 oyuncu beni marke etti. Destek alamadım. Buna rağmen her topu bana gönderdiniz. Pas almak için de bana yaklaşmadınız. Her şey ben mi yapacağım! Daha hareketli olmalıydık sözleriyle tepkisini ortaya koydu.

Lens’in bu konuşmayı ortaya yaptığı, hiçbir takım arkadaşıyla doğrudan diyalog kurmadığı öğrenildi.

Lens’i durdurmak yetti’ Kayserispor Teknik Direktörü Sergen Yalçın da maçtan sonraki açıklamasında oyun planlarını Lens’i durdurmak üzerine kurduklarını söyleyip, “Fenerbahçe’yi ileri taşıyan tek oyuncu Lens. Ona önlem alınca Fenerbahçe hücumda etkisiz kaldı demişti.

Serkan Akcan: Lens durdu üretim bitti

Serkan Akcan: Lens durdu üretim bitti

“Kayseri’nin ilk golünde Varela, Lens ve Şener’in içinden geçtiği için Topal’ı sağ bek kademesine kadar çekti. (...) İkinci yarı Varela, Lens ile eşleşmek için sağa, Güray sola geçtiğinde ise durum Fenerbahçe için tam bir faciaya dönüştü. Lens elbet bir gün duracaktı, o durunca da Fenerbahçe hiçbir şey üretemez hale geldi.

Uğur Meleke: Kalite olmadan asla

Uğur Meleke: Kalite olmadan asla

Geçen hafta Eren, Lens’i kilitlemiş ancak bir gol kazanmaya yetmişti. Bu kez de Erkan, Lens’i durdurdu ve yine kilitlendi Fenerbahçe. Bu maçları kazanması için orta sahaya yetenekli oyuncu takviyesi şart Sarı-Lacivertliler’de.

Gürcan Bilgiç: Mazereti yok

Gürcan Bilgiç: Mazereti yok

Farkı yaratması gereken Lens’ti ama temaslı oyun ve yakın markaj Hollandalı’yı neredeyse “yok haline getirdi. “Kötü oynadı diye düşünenler olabilir ama rakibin tek hücum aklını bloke eden Sergen Yalçın hamlesi ve Erkan Kaş ile Hakan Aslantaş’ın ‘adam adama’ları, Lens’i alternatif olmaktan çıkardı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.