Kulüpler Birliği'nden kınama

Kulüpler Birliği Vakfı, saldırıyı kınadı. Vakıf başkanı Gümüşdağ: "Bu elim olayı, kulüplerimiz ve taraftarları arasında yaşanan husumetleri ortadan kaldırmak için bir fırsat olarak kullanmamız lazım. Futbolun değerlerine bir an önce yeniden kavuşabilmesi için atılması gereken somut adımlar adına, üzerimize düşen her şeyi yapacağımıza söz veriyoruz" dedi.

05 Nisan 2015, Pazar 13:02
- A +
Kulüpler Birliği'nden kınama
Kulüpler Birliği Vakfı, Fenerbahçe Futbol Takımı'nı  taşıyan otobüse Rize-Trabzon yolunda yapılan silahlı saldırıyı kınadı.

Vakıf başkanı Göksel Gümüşdağ imzasıyla yayımlanan mesajda şu  ifadelere yer verildi: "Maalesef yoğun rekabet ortamında, üzerlerinde taşıdıkları formaların  renkleri farklı da olsa, tüm futbolcularımızın özel hayatlarında birbiriyle dost  ve arkadaş olduklarını unutabiliyoruz. Taraftarı olduğumuz takımın kazanması için  var gücümüzle destek verirken, ölçüyü kaçırıp birbirimizi inceltebiliyoruz.  Sadece ruhsal açıdan hastalıklı ve tedaviye muhtaç birkaç fanatik, ya da  terörist, futbolun bir oyun, eğlence olduğunu böylesine unutup, cinayete kadar  varabilen şiddet eylemine taşıyabiliyor. Böylesine gözü dönmüş olabiliyor. Dün  işte böyle bir zihniyetin futbola ne kadar büyük bir zarar verebileceğine hepimiz  çaresizce şahit olduk. Fenerbahçe Kulübü'ne otobüsüne yapılan saldırıyı vakıf  olarak kınıyoruz."
 
Bu saldırıyı sadece kınamakla yetinmeyecekleri belirten Gümüşdağ,  açıklamasında daha sonra şunları kaydetti: "Aksiyon almalıyız. Futbolun değerlerini hatırlamak zorundayız. Toplum  olarak birbirimizi eğitmek , birbirimize yol göstermek, sonuca yönelik adımlar  atmak zorundayız. Bu elim olayı, kulüplerimiz ve taraftarları arasında yaşanan  husumetleri ortadan kaldırmak için bir fırsat olarak kullanmamız lazım. Bu  vesileyle dostluklarımızı mutlaka pekiştirmeliyiz ve futbol ailemizi yeniden  bütünlüğe taşımalıyız. Kulüpler Birliği  Başkanı olarak futbolun değerlerine bir  an önce yeniden kavuşabilmesi için atılması gereken somut adımlar adına,  üzerimize düşen her şeyi yapacağımıza söz veriyoruz."

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...