Kulüpler Birliği başkanı seçildi

Beşiktaş'ın patronu Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği'nin yeni başkanı oldu. “Küme düşmeyi kaldıracağız” diyen Başkan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ı da ziyaret etti

20 Eylül 2011, Salı 12:10
- A +
Kulüpler Birliği başkanı seçildi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’dan boşalan Kulüpler Birliği Vakfı’nın başkanlık koltuğuna Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören oturdu. Dün Ankara’da gerçekleştirilen toplantıda sadece Galatasaray başkanlık düzeyinde temsil edilmezken tek aday olan Demirören kulüplerin oy birliğiyle başkan seçildi. Toplantının ardından bir açıklama yapan Demirören, disiplin talimatında küme düşmenin kalkmasına ilişkin yaptıkları değişiklik konusunda futbol federasyonuna başvurduklarını söyledi. Ancak ileride yine bir hukuki sorun çıkmaması amacıyla talimattaki değişikliğin UEFA’ya da sunularak görüş alınacağını belirtti. Galatasaray, Trabzonspor ve Ankaragücü’nün talimatta yapılan bu değişikliğe katılmadıkları öğrenildi.

Bakan’dan kutlama...

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, dün Demirören’le birlikte Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir ve beraberindeki kulüp yönetici ve temsilcilerini makamında kabul etti. Demirören’i kutlayan Kılıç, “Oy birliğinin, içinden geçilen zorlu süreç bağlamında gerçekten önemi var. Bu sürece katkı sağlayan 18 kulübün tamamına teşekkür ederim. Birlik ve beraberlik vurgusu, sorunların çözümüne yönelik birlik ve beraberlik arayışını da mutlak surette getirecektir” diye konuştu.

İlhan Güler

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...