Kocaman bahaneler

Yazarımız Nilay Yılmaz'ın bugünkü yazısı...

08 Şubat 2018, Perşembe 07:52
- A +
 Kocaman bahaneler

Çok değil bundan sadece 3 ay önce, 17 puanla 7. sırada olan Fenerbahçe’nin teknik direktörü Aykut Kocaman 1-1 berabere kaldıkları Osmanlı maçı sonrası, “Fenerbahçe için katlanılır, kabul edilebilir durum değil. Ortada bir başarısızlık var. Bu başarısızlığın faturası da bana ait. Ben de gerekeni yapacağım.

 Kocaman bahaneler

Bu seviyedeki oyuncuların, bu kadar vahim hata oranı normal değil diye konuşmuş, hakemlerin H’sini anmadan istifa sinyali vermişti.

 Kocaman bahaneler

Sonra kapalı kapılar ardında neler konuşuldu, Kocaman nasıl ikna edildi bilinmez ama oynanan oyunda/takımda değişen hiçbir şey yokken teknik direktör ve yetenekleri kısıtlı futbolcular harika, hakemlerse tu kaka oldu.

 Kocaman bahaneler

Hatta geçen hafta muhabir görünümlü Fenerbahçe taraftarı, önce sosyal medyada yazdı, sonra Kocaman’a sordu, onay aldı: “TFF Başkanı, Kulüpler Birliği Başkanı Beşiktaşlı. Maçtan sonra yayıncı kuruluşu izliyorum 3 Beşiktaşlı yorum yapıyor bla bla...

 Kocaman bahaneler

El insaf!!!

Duyan da sanacak ki, Beşiktaş şampiyonluk yarışında rakiplerinden 7-8 puan önde. “Kollanıyor denilen takım, liderin 6 puan gerisinde 4. Beşiktaşlı TFF Başkanı zamanında 18 kupa kazanıldı; bunların 10 tanesini Galatasaray, 4’ünü Fenerbahçe, 2’sini Konya ve sadece 2 tanesi Beşiktaş kazandı.

 Kocaman bahaneler

Yayıncı kuruluşta 3 Beşiktaşlı yorum yapıyor, ama aynı yayıncı Beşiktaş’ın lehine olan tartışmalı pozisyonları yayınlamaktan bile imtina ediyor.

 Kocaman bahaneler

Kulüpler Birliği başkanlığının takım lehine ne gibi faydaları var, onu bilemiyorum. Zamanında Aziz Yıldırım da 3 sezon Kulüpler Birliği’ne başkanlık etmişti, demek ki çok faydasını görmüşler ki, bu kadar dillendiriyorlar.

 Kocaman bahaneler

Bu kadroyla oyunla zor

Fenerbahçeliler’in çuvaldızı hakemlere batırana kadar iğneyi kendilerine batırması gerekiyor. RVP doğru düzgün fayda vermeden parasını alıp gitmiş, kiralık Janssen sakatlanmış, Soldado’nun performansı umut vermemiş, ilk yarı kulübeden çıkamamış hatta kadroya girememiş Fernandao’ya ümit bağlamış bir takımdan bahsediyoruz.

 Kocaman bahaneler

Valbuena zaten sisteme uymuyor, bekler Allah’a emanet, savunmada ise Skrtel’in sağlığına dua etmekten başka yol kalmamış. Kadro zaten sebebi bilinmez sakatlar ordusu ve koca transfer dönemi geçmiş gerekli transferler yapılmamış.

 Kocaman bahaneler

Oynanan oyun “gol yemeyelim de, illa ki bir tane atarızdan ibaret olmuş. Ama Fenerbahçe şampiyon olacak kadar muhteşemmiş, de TFF/MHK önünü kesiyormuş... El insaf!!!

 Kocaman bahaneler

Amaç başka

Hakem hataları olmuyor mu? Oluyor elbet. Ancak herkesten fazlası değil. Takım ayırmaksızın hakem hatalarına karşı mücadele edecekse, ayrıcalık değil adalet isteyecekse her takım taraftarı geçer bu mücadelenin arkasına. Fakat Kocaman’ın derdi bu değil.

 Kocaman bahaneler

O, karşısındaki taraftarı arkasına alabilmek için bir düşman yarattı ve hedef gösterdi. Lakin Fenerbahçe taraftarı da inanmıyor artık bu söylemlere. Sahadaki oyun kılavuz istemiyor çünkü. Bu kadroyla zor, bu oyunla çok zor.;

 Kocaman bahaneler

MHK, Emre’den özür dilesin!

Daha birkaç ay önce kural yokken kural getirdiler ve Caner’e 6 maç ceza verdi TFF. “Bundan sonra ekran görüntülerinden ceza vereceğiz dediler, ama Caner’den başka kimseye de ceza veremediler.

 Kocaman bahaneler

Emre Belözoğlu küfür ederken defalarca kameralara yakalandı, ama ne hikmetse dokunulmazlığı vardı. Geçen hafta yine hakeme küfreden ve ettiği küfür kameralara da yansıyan Emre, PFDK’ya dahi sevk edilmedi. Neden? Hakem görmüş, zaten sarı kartla cezalandırmış...

 Kocaman bahaneler

Bir hakem, kendisine edilen küfre neden sarı kart verir ki? Bu hakem bu kadar midesiz mi? Yani suratına tükürülse “Yarabbi şükür mü diyecek? Yani bu “hakeme arkasından küfür ederseniz 6, yüzüne küfür ederseniz 1 maç ceza alırsınız mı demek?

 Kocaman bahaneler

Yani ayağı kaydığı için düşmek zorunda kalan Necip de 1 maç, hakemin yüzüne küfür eden Emre de 1 maç mı ceza alacak? Eee, oldu olacak MHK Emre’den özür dilesin, daha ağır küfretmediği için bir de plaket versin!

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.