Kobe Bryant ödülü aldı, LeBron James'e destek verdi

Oscar ödülü kazanan Kobe Bryant, konuşmasında LeBron James'e destek verdi.

05 Mart 2018, Pazartesi 15:39
- A +

NBA oyuncularının dayanışması parkede, parke dışında, soyunma odasında, şov dünyasında, hayatlarının en ışıltılı anlarında dahi sürüyor. (EuroHoops)

Kobe Bryant, Oscar’ını alır almaz LeBron James’i hedef alan sözlere cevap verip mesajı gönderdi!

Kobe Bryant 2018’de spor kariyeri devam etmemesine rağmen muhteşem basketbol kariyerinin kaynaklık ettiği bir ödül daha kazanmayı başardı: NBA’de ya da direkt olarak sahada gösterdiği bir performansla değil, yaptığı animasyon kısa film Dear Basketball‘la.

Los Angeles Lakers efsanesi ödülünü bizzat aldı ve kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Sözlerine bu özel ödülü mümkün kılanlara teşekkür etmek yerine spor dışındaki konulara el atan başta LeBron James gibi basketbolculara “Çenenizi kapatın, topunuzu sürün diyen Fox Sports’tan Laura Ingraham’i hedef alarak başladı.

Kobe, Trump’ı hedef alan sözleriyle gündem olan LeBron’a ve basketbol dışı konularda ses yükseltip mesajlar veren tüm diğer meslektaşlarına şu sözlerle destek verdi:

Bu filmin oluşumunu sağlamış olabilirim. Ama biliyorsunuz biz basketbolcuların çenesini kapatıp top sürmesi gerekiyormuş. Ben yine de bundan biraz daha fazlasını yapabildiğimiz için mutluyum."

Bryant sporcuların sadece basketbol oynamanın ötesinde yaratıcı ve önemli becerilerinin olduğunu kanıtlayan örneklerden sadece biri.

Umarız Black Mamba’nın büyük başarısı basketbol ve diğer dallardan diğer sporcuları yaratıcılıklarını sanatta da göstermeye, sporun sosyal önemini ve değiştirici gücünü anlatmaya yönlendirir.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.