'Kimseden korkum yok'

Güney Kore'de sona eren Dünya Tekvando Şampiyonası'nda altın madalya kazanan ve şampiyonanın en değerli sporcusu seçilen Servet Tazegül, ayağının tozu ile Fanatik'i ziyaret etti

11 Mayıs 2011, Çarşamba 02:00
- A +
'Kimseden korkum yok'

Federasyon Başkanı Metin Şahin ile birlikte konuk ettiğimiz 68 kilo sporcumuz, yeni hedeflerini FANATİK okurları ile paylaştı. Avrupa Şampiyonluğu’nun ardından Dünya Şampiyonluğu madalyasını da boynuna taktığına dikkat çeken ve 2008 Pekin Oyunları’nda bronz madalyanın sahibi olan Tazegül, “2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda ise bu kez altın madalya kazanıp, kariyerimdeki bir eksiği daha gidereceğim” dedi.

Ayağını sakladı kürsüye çıktı!

2010 yılında Fransa’da sol ayağının iki parmağı kırıldığına vurgulayan genç sporcu, “Bu nedenle tam altı ay sol ayağımı hiç kullanmadım. İşin kötü yanı ben solağım. Dünya Şampiyonası’na kadar sol ayağımı sadece güçlendirdim. Güney Kore için sol ayağımı bir anlamda sakladım. Bunda da başarılı oldum ve tüm rakiplerimi geride bırakıp Dünya Şampiyonluğu kürsüsüne çıktım” derken, Başkan Metin Şahin ise Türkiye’nin tekvandoda eski ve yenilerden oluşan çok güçlü bir takım oluşturduğuna ve tüm konsantrasyonu, olimpiyat elemesine vereceklerini dile getirdi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...