"Kimse başkana küfür edemez"

Beşiktaş Başkan Adayı Murat Aksu, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'e yapılan küfürlü tezahüratları kınayarak, başarısızlığın ve kötü yönetimin hesabının sorulacağı yerin kongre olduğunu söyledi.

04 Kasım 2009, Çarşamba 15:59
- A +
'Kimse başkana küfür edemez'

Ocak ayında yapılacak olan seçimli olağan genel kurulda başkanlık için mücadele edecek olan eski yönetici Avukat Dr. Murat Aksu yaptığı yazılı açıklamada Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün, 106 yıllık köklü mazisi, yarattığı ve yaşattığı değerler ile Türkiye'nin büyük ve öncü kulübü olduğunu belirterek, "Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığı'da, Ahmet Fetgeri'lerin, Hakkı Yeten'lerin, Süleyman Seba'ların onur verdiği bugün de Sayın Yıldırım Demirören'in başında olduğu saygın bir makamdır. Beşiktaşlılık sportif başarı ölçülerinin ve sınırlarını aşan gönülden bir bağlılığın, farklı bir duruşun adıdır. Beşiktaş'ın büyüklüğü ve saygınlığı, milletimizin ortak değerlerini özümsemesi ve yaşatmasıyla da paralellik gösterir. Bu doğrularını her şartta dile getirebilmek, her ortamda yaşatabilmek Beşiktaş'ı Beşiktaşlı'yı farklı kılan özelliklerinin başında gelir. Hem Başkan adayı, ancak daha çok Beşiktaş'lı olarak Beşiktaş-Wolfsburg maçının son 10 dakikasında yaşananlardan tarifsiz bir üzüntü duydum. Şunu öncelikli olarak net bir şekilde ifade etmek istiyorum ki kongrenin seçtiği Beşiktaş Başkanı'na ve yönetimine küfür edilmesini esefle kınıyorum. 106 yıllık Beşiktaş'ı bu şekilde 'Başkanlık makamına ve yönetimine küfür eden görüntülerle' yan yana göstermeye hiç kimsenin hakkı yoktur" dedi.

Hiç kimsenin Beşiktaş Başkanlık Makamı'na küfür etme cüretine sahip olmadığını kaydeden Aksu, "Bu cüreti gösterenlere en ağır tepki yine gerçek Beşiktaşlı'lardan gelecektir. Çünkü üretim, duyarlılık ve ortak akıl oluşturmada dünyadaki en duyarlı düşünce gücüne sahip gerçek Beşiktaş Taraftarı'nın, Beşiktaş başkanlık makamına ilkel şekilde hakaret etmesi düşünülemez. Dünkü olayların belki de üzerinde durulması gereken en önemli yanı, bazı taraftar gruplarıyla gereğinden fazla içli dışlı olmanın, ileride nasıl üzücü, hoyrat ve hırçın bir atmosferi de beraberinde getirebileceğinin görülmesidir. Başarısızlığın ve kötü yönetimin hesabının sorulacağı yer kongredir" ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...