Kewell'dan Arda'ya...

“Kaptan'ın yurt dışında oynayıp oynamaması gerektiğini söyleyecek kişi ben değilim. Ama en iyiler arasında olmak istiyorsanız, İngiltere, İspanya ve İtalya'da kendinize şans tanımalısınız”

02 Şubat 2010, Salı 04:30
- A +
Kewell'dan Arda'ya...

Avustralya’da geçirdiği operasyon nedeniyle 2 ay takımdan ayrı kalacağı açıklanan Harry Kewell, Türk Futbol Federasyonu’nun aylık yayın organı Tam Saha Dergisi’ne çarpıcı açıklamalar yaptı. “Galatasaray benim için yeniden bir doğuş oldu” ifadesini kullanan yıldız futbolcu, “Türkiye’de olduğum ilk günden bu yana her şeyden çok keyif alıyorum. Taraftarın sevgisi büyük bir şevk yaratıyor. 9 yıl Leeds’de, 5 yıl Liverpool’da kaldım. Buraya gelirken 2 yıllık kontrat imzalamıştım. Şu an tek endişelendiğim konu, sezonun geri kalanında takımıma nasıl yardımcı olacağımla ilgili” dedi.

‘Derbi iyi pazarlanmalı’
Arda ile ilgili bir soru üzerine, “Kaptan’ın yurt dışında oynayıp oynamaması gerektiğini söyleyecek kişi ben değilim” diyen Kewell, “Taraftarlar açısından tehlikeli bir konu. Ancak şunu söylemem gerekiyor, eğer en iyiler arasında olmak istiyorsanız, İngiltere, İspanya ya da İtalya’da kendinize şans tanımanız gerekiyor” ifadesini kullandı. Tecrübeli oyuncu, Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin daha iyi pazarlanması gerektiğini, taraftarların golden sonra kendisi için söyledikleri şarkılardan büyük zevk aldığını, Rijkaard’la çalışmanın bir keyif olduğunu, sakatlık hikayesini zamanı geldiğinde detaylı olarak anlatacağını da sözlerine ekledi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...