Kevin Durant’ten 10 milyon dolar bağış!

Kevin Durant, ülkesindeki devlet okullarına anlamlı ve büyük bir destekte bulundu.

25 Şubat 2018, Pazar 12:42
- A +

NBA’in çok tartışılan isimlerinden Kevin Durant memleketinin yoksul çocukları için anlamı ve önemi tartışılamayacak bir icraatta bulundu. (EuroHoops)

Kevin Durant memleketi Prince George County’s, Maryland’daki yoksul çocukların üniversiteye gidebilmesi için devlet okullarına destek olacak bir ortaklık kurdu.

Washington Post‘un haberine göre Golden State Warriors yıldızı, College Track adlı bir programa 10 milyon dolar yatırdı. Kuruluş öğrencilere öğretim hayatları boyunca yol gösterip destek olacak.

Durant’in kurucusu olacağı kuruluşun merkezinin bu yıl içerisinde açılması bekleniyor.

Gazeteye konuşan Durant düşünceli ve anlamlı hareketiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bu çocuklar dünyayı görsün istiyorum. Farklı insanların ülkelerini ve kendi dünyalarının dışındaki şeyleri görmelerini istiyorum. Bunu tam olarak nasıl yapacaklar veya ne zaman başarabilirler bilemiyorum ama dışarıda görülmeye değer bir dünya var.

College Track’in Durant’in yatırımıyla kurulan merkezi şimdilik kuruluşun tek şubesi olacak. Yıldız oyuncu kuruluşun geleceğiyle ilgili de konuştu:

“Henüz bir sonraki seviyeyi düşünmemize izin verecek kaynaklarımız yok. Ben üzerime düşeni yapmak istiyorum. College Track öğrencileri bir gün Steve Jobs gibi olmak, dünyayı değiştiren, trend’leri belirleyen bir sonraki kişi olmak istiyorsa bunu yapabilirler.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.