'Kazanmak için başkan lazım'

Şenes Erzik, “3. defa aday olduk ve 1 oyla kaybettik. UEFA Başkanı çıkaran ülkeler, çoğu kez avantajlı oluyor. Sanırım bize de başkan lazım” dedi.

29 Mayıs 2010, Cumartesi 04:30
- A +

Türkiye’nin, 2016 ev sahipliğini alamamasının ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Federasyon Başkanı Mahmut Özgener ve UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, çarpıcı açıklamalar yaptı; Gül: Sarkozy, sadece ülkesinin sunumunu izledi. Buna onlar, Fair-Play diyor. Ne yazık ki 1 oyla kaybettik. Türkiye kazansaydı, iz bırakan bir turnuva olacaktı. Erzik: 1 oyla kaybetmek insanı kahrediyor. UEFA başkanı çıkaran ülkeler, avantajlı oluyor. Galiba biz de bir başkan çıkarmalıyız. Benim beklediğim 6 kişi de bize oy verdi. Açıkçası bu sonuç, UEFA Başkanı için iyi olmadı. Özgener: Oylamadan önce Türkiye’nin benzersiz bir turnuva yapacağını söylemiştim. Sadece 1 farkla olmadı. Kendi aramızda yaptığımız konuşmalarda da, bu şekilde kaybedebileceğimizi düşünmüştük.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.