"Kazanacağımdan adım gibi eminim"

“Kaybedeceğim hiçbir yarışın içerisinde olmadım. Ama sandıktan çıkan her sonuca saygılı olacağız. Kazandığımızda A'dan Z'ye her şeyi değiştireceğiz. Nerede yanlış yapıldıysa, çıkarıp hesabını soracağız.”

30 Ocak 2010, Cumartesi 04:30
- A +
'Kazanacağımdan adım gibi eminim'

Murat Aksu... 2004’te Yıldırım Demirören’in ikinci başkanıydı, son dönemde ise listeden son anda çıktı. Yönetimin her zaman önde gelen isimlerindendi. Tribünlerin yönetime artan tepkisi sonrasında bir adım öne çıktı, “Değişim şimdi” sloganıyla başkanlığa adaylığını açıkladı. Günler öncesinden projelerini ve listelerini kamuoyuna duyuran Murat Aksu, kongreye 1 gün kala FANATİK’e konuştu. Lafı uzatmaya gerek yok, söz Murat Aksu’da...

“Sayın Başkan ile birlikte çalıştık. O dönem yapılan her icraatın altında ikinci başkan olarak benim de imzam var. Ancak daha sonra ayrılık kaçınılmaz hale geldi. Benim sadece Başkan ya da başkasına karşı bir çıkışım yok. Baktım ki herkes ‘Yeter’ diyor, alternatifsiz kalınmaması adına göreve talip oldum.”

‘Pazarlıksız liste yaptık’
“Kimseyle pazarlık yapmadan bir liste oluşturdum. Oy veya yönetici pazarlığım hiç olmadı. Bu nedenle çok rahat bir şekilde, iki hafta öncesinden kesin listemi açıkladım. Biz herkesin ‘Beğenmiyoruz’ dediği düzeni değiştirmek için ekip oluşturduk. Kendi alanlarında son derece uzman kişilerden bir liste yaptık. Yarın kimse çıkıp da, ‘Alternatif yoktu’ diyemez...”

‘Katılım 7 bini geçerse...’
“Yıldırım Demirören’in asker üyeleri çok. Kulüp ile ilgisi yok, ama gelip oy kullanacak binlerce insan mevcut. Bunun için diyoruz ki, ne kadar katılım artarsa, kazanma ihtimalimiz yüksek olur. Seçime iştirak 7 bini geçtiği takdirde kesin olarak ben başkan seçilirim. Bunun altındaki katılım için ise bunu söyleyemem...”

‘Küçülmeye gideceğiz’
“Başkan seçildiğimde her alanda küçülmeye gideceğiz, tasarruf tedbirleri alacağız. Sadece, altyapıda böyle bir uygulama olmayacak. Futbolda dünya starları gelecek diye popülist olmayacağız. Tribünlerdeki ve kulüp çevresindeki rantçıları temizleyeceğiz. Beşiktaş’ı idari ve sportif açıdan en ileri noktaya taşıyacağız. Kulübün borç batağı içerisinde olduğu bir gerçek. Yönetime geldiğimiz takdirde büyük bir mali yükün altında olacağımız da ortada. Bunun için Başkan dahil herkesle oturup, konuşacağız. Ortak yol bulacağız.”

‘Toprak da siyasetten gelme’

“Seçimlere siyaset bulaştırdığım ileri sürülüyor. Hiçbir partiye üye bile değilim. Benim babam siyasetin içerisinde. Birçok eş-dostumuz da öyle. Doğal olarak bazı yerlerde ‘Bizim Murat aday. Yardımcı olun’ demelerinde sakınca görmüyorum. Herkes aynı şeyi yapar. Kaldı ki, Erdoğan Toprak da siyasetten gelme... İsmail Ünal ve birçok kişi de seçimlere müdahil oldular.”

‘Değişimler sancılı olur’
“Seçimi kazanacağımızdan son derece eminim. Kaybedeceğim bir yarışın içinde hiç olmadım. Ancak sandıktan çıkan her sonuca da saygılı olacağız. Kazandığımız takdirde A’dan Z’ye bir değişim gerçekleşecek. Elbette değişimler sancılı olur. Ancak kulübün geleceği için bu kaçınılmaz bir gerçek. Nerede yanlış yapıldıysa, çıkarıp hesabını soracağız. İşte yönetime talip olan listeler ortada. Bizde herkes vermeye gelmiş. Karşıda ise almaya gelenler mevcut. Ben ve arkadaşlarım sırtımıza ateşten gömlek geçirip, yola çıktık. Sonuçta kim kazanırsa kazansın, Beşiktaş kârlı çıkacaktır.”

‘Bir anlayışı daha yıktık’
“Bir anlayışı daha yıktık. Dernekler, gruplar ve benzeri unsurların seçimleri kullanmasına izin vermedik. Dik durup, pazarlıklara girişmedik. Bu şekilde bize gelenleri, aynı şekilde geri gönderdik. Artık söz üyelerimizin. Ya mevcut durumun devamını isteyecekler, ya da değişimin önünü açacaklar.”

Orhan Yıldırım / Fanatik Çok Özel

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...