Kayak Federasyonu'ndan bakım merkezi imzası!

Türkiye Kayak Federasyonu, yüksek teknolojili TKF Kayak Bakım Merkezi'nin kurulumu için sözleşme imzaladı.

12 Ekim 2015, Pazartesi 12:46
- A +
Kayak Federasyonu'ndan bakım merkezi imzası!
Türkiye Kayak Federasyonu, Türkiye'de ilk kez en son teknoloji makineler ile donatılmış TKF Kayak Bakım Merkezi'nin Erzurum'da kurulumu ve 2016 yılı sezon açılışında faaliyete başlaması için Wintersteiger firması ile sözleşme imzaladı.

Gayrettepe'deki Dedeman Otel'de gerçekleşen imza töreninde konuşan Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, başarıların en önemli temel taşlarından birisinin, sporun yüksek teknoloji ile bütünleşmesi olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Kayak branş başkanları ile birlikte dünyada en son teknolojik uygulamaları kullanan, gelişmiş federasyonların yöneticileri ile görüşerek detaylı bilgi aldıktan sonra, inceleme gezileri sonucunda, başarıların en önemli temel taşlarından bir tanesinin sporun yüksek teknoloji ile bütünleşmesi olduğunu anladık. Türkiye Kayak Federasyonu'na bağlı tüm branşları kapsayacak olan kayak bakım merkezi, milli takımlarımızın gelişmesine katkısının yanı sıra kayak bakımı konusunda uzmanların yetiştirileceği bir merkez olacaktır. İnceleme gezilerimiz, bir yıl içinde geliştirilmiş olan kuvvetli ve iyi ikili ilişkiler sonucunda oldukça detaylı ve verimli geçti. Avusturya Kayak Milli Takımı'nın Bramberg'de bulunan özel bakım merkezini, özel izin ile ziyaret ettik. Uzmanlar, makine ve uygulamalar hakkında çok detaylı bilgi verdiler. Çağımızda, sporcunun iyi olmasının gerektiği kadar kullanmakta olduğu ekipman büyük önem arz etmektedir. İncelemelerimiz sonucunda, dünyada en gelişmiş teknolojiye sahip Avusturya firması Wintersteiger ile görüşmelerimiz müspet neticelenmiş ve şu anda var olan en yüksek teknolojiye sahip makinelerden oluşan hem alp, hem kuzey disiplin kayağına hizmet verecek olan bakım merkezimizin kurulumu ile ilgili anlaşılmıştır. Kayak camiamıza, bu yeni hizmet müjdesini vermekten gurur duyuyorum. Kötü yapılmış kayak bakımı, kayakçılarımızı kayak sporundan soğutmakta, milli takımlarımızın başarılarını desteklememekte ve hep yurt dışından uzmanlara bağımlı kalınmakta idi. Modern ve yüksek teknolojinin kullanılacağı kayak bakım merkezimizin, camiamıza hayırlı olmasını ve milli takımlarımızın başarılarını arttırmasını temenni ediyorum."

Wintersteiger Bölge Direktörü Norbert Meier, "Wintersteiger firması 1953 yılında kurulmuştur. 62 yıllık tecrübesi, 21 ülkedeki faaliyetleri, 900 çalışanı ve 135 milyon cirosu ile sektörün en önde gelen lider firmasıdır. Dünyadaki tüm başarılı ve gelişmiş federasyonları ile aynı teknolojiyi kullanarak, kayak sporunun gelişmesine gerçek anlamda ve bilinçli bir şekilde önem veren Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı ve yöneticilerini tebrik ediyorum. Türkiye'de 2016 sezon başında faaliyete geçecek olan TKF Kayak Merkezi, bugün Avusturya, İsviçre, İtalya, Fransa, ABD vb. başarılı ülkelerin sahip olduğu teknolojiye sahiptir. Türk Kayak Milli Takımlarının başarılarına bu vesile ile katkıda bulunacağımız için gururluyuz" dedi.

Hakan TARHAN/İSTANBUL DHA
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.