Kartal'ın filozofu Beck!

Beşiktaş'ın Alman yıldızını, sadece futbolla tanımlamak yetersiz kalır. Çünkü O, elinden asla kitabı eksik etmiyor. Felsefeye ayrı bir ilgi duyuyor. Ana dilinin yanı sıra Rusça ve İngilizce konuşuyor, bu arada Türkçe de öğreniyor

10 Ekim 2015, Cumartesi 02:30
- A +
Kartal'ın filozofu Beck!
Sezon başında Hoffenheim’dan Beşiktaş’a transfer olan ve uzun süredir büyük sorun haline gelen sağ bek sorununu bitiren Andreas Beck, futbol dışındaki yaşamıyla da dikkatleri çekmeyi başardı. Dedesinin zamanında Rusya’ya göç etmesinin ardından Beck için hayat da burada başladı.

1987 yılında, Kemerovo kentinde dünyaya geldi. Doğumundan 3 yıl sonra, ailesiyle birlikte Almanya’ya döndü. Dönerken sadece bavulları vardı ve ilk yıllarda karavanda yaşadılar. Annesi ve babası, çok çalışarak hayata tutundular ve Beck’in iyi bir eğitim alması için mücadele ettiler. Bu dönemi hiç unutmayan tecrübeli futbolcu için okumanın sınırı yok. Kitabı elinden hiç düşürmüyor. Özellikle felsefeye çok ilgi duyuyor. Öğrenmeye her zaman aç. İstanbul’a gelmeden önce arkadaşlarının yanı sıra Beşiktaş ve ülke hakkında bizzat araştırma yapmış.

Herkes tarafından seviliyor

Geldikten sonra da hemen Türkçe öğrenmek için düğmeye basmış. Aydan Taşkıran’dan dil dersleri alırken, her boş zamanında da kendi bilgisayarından, Türkçe kitaplardan ve sözlükten yararlanmayı ihmal etmiyor. İnsanları, yaşamı ve kültürü daha kolay anlamak adına buna çok önem veriyor.

Twitter adresinden de Türkçe mesajlar yayınlıyor. Almanca’nın yanı sıra İngilizce ve Rusça’yı çok iyi konuşuyor. Kısa sürede uyum sağladığı ülkemizde, herkes tarafından çok seviliyor. Herkese eşit mesafe davranıyor, saygıyı kusur etmiyor. Yani Beck, ülkemize gelen birçok yabancı arasında, ender bir kişilik olduğunu şimdiden belli ediyor.                                      

M.Çağrı Davran
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.