"Kararımı yarın vereceğim!"

Bank Asya 1. Lig'de sahasında Adanaspor ile golsüz berabere kalan Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Mehmet Şansal, yönetim kurulunun yarın yapacağı toplantı sonrası istifa edip etmeyeceği yönündeki kararını vereceğini söyledi.

30 Ocak 2010, Cumartesi 17:09
- A +
'Kararımı yarın vereceğim!'

Şansal, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Adanaspor karşısında kendi doğrularını oynamaya çalıştıklarını belirterek, "Ancak ilk yarıda bunu başaramadık. İkinci yarıda ise oyuncularımız çaba gösterdi. Bu, bireysel yetenekli oyuncularımızdan kaynaklanıyor. Yetenekleri ancak bu kadar. Bu maçı kazanmamıza yetmedi" dedi.

Takım olarak haftalardır ivme kaybettiklerini ifade eden Şansal, "Teknik anlamda sorumlusu benim. Ancak bugün bir şeye üzüldüm. Çaykur Rizespor’un teknik direktörünün ismi Hasan, Hüseyin, Mehmet Şansal olabilir. Bu takımın hocasıdır. Küfürle, kafirle bu iş olacaksa başka türlü mecralara gider. Bu üzüntümü belirtmek istiyorum. Taraftar takımın kazanmasını isteyecektir, hakkıdır. Ancak bunun değerleri ve kriterleri vardır. Şahıs bağlamında küfür olmamalı" diye konuştu.

Yarın toplantı yapılacağını, sorumluların gereğini yerine getireceğini dile getiren Şansal, şöyle devam etti:
"Yönetim hocasını gönderir, yeni bir hoca alır. Göndermez yeni futbolcu alır. Geldik, bir kader birliği yapıyoruz, başaramıyoruz. Bunun prosedürleri var. Eğer bu küfürle halledilecekse her maç küfretsinler. Ben gidersem bu küfürden dolayı gitmem. Bu maçın sıcaklığı henüz üzerimizde. Bu maçtan çıktıktan sonra düşüneceğiz. Yarınki toplantının ne getireceğini bilmiyorum. Yönetim kurulunun yapacağı toplantı sonrası gerekli kararımı vereceğim. Ancak ben gitsem de kalsam da bu takımın yeni oyunculara gereksinimi var."

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...