Kapaklı telefon gibi bitecek!

Facebook, telefon numarası kavramının 2016'da yok olacağını iddia ediyor. Sebebi ise...

11 Ocak 2016, Pazartesi 10:30
- A +
Kapaklı telefon gibi bitecek!

Facebook'a göre 2016'da telefon numaralarını kullanmayı yavaşça terk edeceğiz. Bu büyük gelişme, sosyal ağa göre, son açıklamada kullanıcı sayısı 800 milyon olarak açıklanan Messenger sayesinde olacak.

Sosyal dev, "kapaklı telefonların yok olması gibi, eski iletişim stilleri de yok oluyor" diyor. Facebook'un 2016 yılından bahseden bir gönderide sosyal ağ, Messenger gibi uygulamalarla mesaj, fotoğraf ve GIF gönderme, sesli ve videolu görüşmeler yapma işlevlerini sunduğunu söylüyor. Herhangi birini aramak için telefon numarasına ihtiyaç duymuyorsunuz, tüm yapmanız gereken onu "arkadaş olarak eklemek". İronik olansa Messenger'ı bir Facebook hesabı açmadan kullanmak için telefon numaranızı vermenizin gerekmesi.

Telefon numaralarının eskisinden daha az kullanıldığı doğru, ancak bunda sadece Messenger'ın payı yok. Piyasada telefon numarasına ihtiyaç duymaksızın mesajlaşma, videolu görüşme için kullanabileceğiniz birçok uygulama var. Yine de Facebook'un iddiası biraz abartılı görünüyor çünkü telefon numaraları halen çoğu uygulamada kim olduğunuzu doğrulamakta kullanılıyor. Bunun yanında telefon numaraları, başka şeyler için de gerekebiliyor. Dışarıdaki herkesin Messenger'ı kullanmak için şart olan internet bağlantısına sahip olmadığı da bir gerçek.

Dolayısıyla telefon numaralarının ömrü, Facebook'un söylediğinden biraz daha uzun olabilir.

Resimlerle: BlackBerry'nin ilk Android'li telefonu PrivDaha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...